Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Пневмококова щеплення

Пневмококова щеплення

1-02-2016, 20:11
1291
0
Пневмококова щеплення
Сьогодні у багатьох країнах світу проводиться обов'язкова вакцинація проти пневмококової інфекції. З 01012014 року така вакцина внесена і в національний календар щеплень Російської Федерації. Між тим, в інших державах, наприклад, в Україні, зробити пневмококковую щеплення можна на комерційній основі.
У даній статті ми розповімо вам, від яких захворювань зможе захистити вашу дитину щеплення проти пневмококової інфекції, а також які ускладнення може викликати ця вакцина.
Що являє собою пневмококова інфекція?
Пневмококова інфекція – це захворювання, що викликається різними мікроорганізмами, які мають загальну назву пневмококи. Існує понад 90 різновидів таких мікроорганізмів, кожен з яких здатний викликати важкі інфекції, особливо у дітей, які не досягли дворічного віку.
Такі інфекції можуть приймати наступні клінічні форми:

 • пневмонія;

 • бронхіт;

 • отит;

 • синусит;

 • гнійний менінгіт;

 • сепсис;

 • артрит;

 • ендокардит та інші.


 • У зв'язку з різноманіттям пневмококів одного разу перенесена дитиною інфекція не формує в неї імунітету до захворювань, що викликаються іншими різновидами цих мікроорганізмів. Таким чином, щеплення проти пневмококової інфекції краще робити всім дітям, навіть тим, хто вже стикався з її проявами.

  Коли роблять пневмококковую щеплення?


  У країнах, де пневмококова щеплення входить в число обов'язкових, порядок її виконання зазначається у національному графіку вакцинації. Крім того, час чергової щеплення безпосередньо залежить від віку дитини. Наприклад, у Росії дітям до 6 місяців введуть вакцину у 4 етапи – у віці 345 і 6 місяців з обов'язковою ревакцинацією в 12-15 місяців. Найчастіше в таких випадках нову щеплення від пневмококової інфекції поєднують з АКДП.
  Малюків у віці старше 6 місяців, але молодше 2 років, вакцинують в 2 етапи, причому між щепленнями повинен дотримуватися перерву не менше 2 і не більше 6 місяців. Дітям старше 2 років щеплення роблять одноразово.
  Якщо ж вакцинація проти пневмококової інфекції у вашій країні носить лише рекомендований характер, час щеплення залежить лише від бажання батьків. На думку відомого доктора Е. О. Комаровського, пневмококковую щеплення краще зробити перед надходженням дитини в дитячий сад або будь-який інший дитячий заклад, адже там у нього з'явиться реальна можливість «підхопити» інфекцію.
  Які вакцини використовуються для попередження пневмококової інфекції?
  Для профілактики різних захворювань, спричинених пневмококами, можуть використовуватися наступні вакцини:

 • Превенар – 7-валентна кон'юговані вакцина виробництва США;

 • Пневмо 23 – полисахаридная вакцина французького виробництва.


 • Однозначно відповісти на питання, яка з цих вакцин краще, неможливо, адже кожна з них має як свої переваги, так і недоліки. Між тим, Превенар використовується для вакцинації дітей, починаючи з 2-х місяців життя, тоді як Пневмо 23 – лише з 2-х річного віку. Якщо щеплення роблять дорослій людині, частіше застосовується французька вакцина. Однак, на думку більшості сучасних лікарів, така
  Пневмококова щеплення
  щеплення для дорослих і дітей, які досягли 6-річного віку, не має сенсу.

  Які ускладнення може викликати пневмококова щеплення?


  Більшість дітей не проявляє ніякої реакції на пневмококковую щеплення. Між тим, у рідких випадках можливе незначне підвищення температури тіла, а також болючість і почервоніння місця ін'єкції.
  Якщо малюк схильний до прояву алергічних реакцій, рекомендується прийом антигістамінних препаратів, наприклад, крапель Фенистил, протягом 3 днів до і 3 дні після щеплення.
  Читайте також
  Щеплення дітям – графік
  Щеплення дітям – графік
  У кожній країні існує національна графік обов'язкових щеплень для дітей, однак незважаючи на це, кожен батько вирішує для себе, проводити вакцинацію
  Щеплення Превенар
  Щеплення Превенар
  Відносно недавно в Росії в національний графік проведення профілактичних щеплень було включено проведення вакцинації проти пневмококової інфекції. В
  Щеплення від менінгіту дітям
  Щеплення від менінгіту дітям
  Менінгіт - дуже небезпечне захворювання, з високим відсотком летальних випадків і часто має важкі наслідки для здоров'я. Тому багато батьків
  Календар профілактичних щеплень
  Календар профілактичних щеплень
  У нашій країні розроблено і застосовується календар профілактичних щеплень , затверджений МОЗ .
  Щеплення проти кору
  Щеплення проти кору
  ЖКВ (жива корова вакцина) містить живі ослаблені віруси кору. Перша вакцинація проводиться здоровим дітям у віці 12-15 місяців. Повторне введення
  Щеплення від гепатиту новонародженим: важливі подробиці
  Щеплення від гепатиту новонародженим: важливі подробиці
  В останні роки в пресі, на телебаченні та інтернет-форумах йдуть нескінченні дискусії з приводу необхідності вакцинації для немовлят. Тим часом