Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Проведення профілактичних щеплень

Проведення профілактичних щеплень

1-02-2016, 20:11
1085
0
Проведення профілактичних щеплень
Щеплення – це спосіб профілактики інфекційних хвороб, що мають важкі наслідки. Вакцина викликає реакцію, що сприяє виробленню імунітету проти певного захворювання.
Графіки проведення профілактичних щеплень
Вакцинація буває планової або за епідеміологічними показаннями. Остання проводиться у випадках спалахів небезпечних захворювань в якомусь регіоні. Але найчастіше люди стикаються з плановим проведенням профілактичних щеплень. Їх виконують за певним графіком.
Деякі щеплення є обов'язковими для кожного. До них відносяться БЦЖ, КПК, АКДП. Інші ж проводять виключно тим, хто має підвищений ризик зараження яким-небудь захворюванням, наприклад, по роботі. Це може бути тиф, чума.
Календар вакцинації розроблений з урахуванням багатьох факторів. Фахівці передбачили різні схеми введення препаратів, можливість їх поєднання. Національний календар діє у всій країні. Він може бути переглянутий з урахуванням будь-яких нових даних.
В Росії національний календар включає всі необхідні щеплення для всіх віків.
Проведення профілактичних щеплень

Також є регіональні календарі. Наприклад, жителям Західної Сибіру додатково вводять вакцину від кліщового енцефаліту, так як там ця інфекція поширена.
На території України графік вакцинації дещо відрізняється.
Проведення профілактичних щеплень

Порядок проведення профілактичних щеплень


Для того щоб ввести вакцину дитині або дорослому, необхідно дотримати ряд умов. Організація та проведення профілактичних щеплень регламентується нормативними документами. Процедура може бути здійснена виключно в поліклініках або спеціалізованих приватних медичних установах. У закладі для подібних маніпуляцій повинен бути відведений окремий прищепний кабінет, який також має відповідати деяким вимогам:

 • у ньому повинні бути: холодильник, стерильні інструменти, пеленальний столик, стіл, шафа для медикаментів, розчин для дезінфекції;

 • весь використаний матеріал та інструмент повинен розміщуватися в ємності з дезінфікуючим розчином;

 • обов'язково наявність ліків для протишокової терапії;

 • необхідно зберігати інструкції до всіх препаратів;

 • у кабінеті треба проводити прибирання 2 рази за день.


 • Також важливо те, що щеплення проти туберкульозу (БЦЖ) повинна проводитися в окремому кабінеті, або виключно в певні дні.
  Перед маніпуляцією пацієнт повинен здати необхідні аналізи і пройти огляд у лікаря. Під час прийому лікар цікавиться станом здоров'я на даний момент, уточнює наявність реакцій на попередні вакцинації. На підставі такої інформації лікар видає дозвіл на процедуру.
  Пацієнту можуть відмовити в маніпуляції, якщо будуть виявлені протипоказання до проведення профілактичних щеплень. Вони можуть бути постійними або тимчасовими.
  Перші зустрічаються не часто і це найчастіше сильна реакція на попередні вакцинації.
  Тимчасові протипоказання ще називають відносними, тобто коли у людини спостерігається такий стан, при якому вакцина може викликати негативну реакцію. Але через деякий час процедуру можна проводити. До таких станів відносять:

 • гострі захворювання, а також загострення хронічних;

 • вагітність;

 • введення препаратів крові, переливання.


 • Необхідною умовою для уколу є згода на проведення профілактичних щеплень, або відмова від них. Кожен може вибрати те, що підходить саме йому і його дитині на підставі своїх поглядів чи переконань. Відмова від проведення профілактичних щеплень, або згода на них, оформляються письмово на певному бланку.
  Читайте також
  Щеплення під лопатку
  Щеплення під лопатку
  Починаючи з самого народження, за згодою батьків, малят починають прищеплювати. Проводять ж вакцинацію самими різними способами. Щеплення під лопатку
  Національний календар щеплень
  Національний календар щеплень
  У кожній країні існує свій національний графік імунізації населення. В Росії та Україні вони практично схожі між собою, з незначними відмінностями.
  Протипоказання до щеплень
  Протипоказання до щеплень
  Спори в питанні про необхідність вакцинації дитини ніяк не вщухають. Але, якщо батьки прийняли рішення щепити дитину, не варто забувати про можливі
  План щеплень для дітей
  План щеплень для дітей
  Питання необхідності профілактичних щеплень для дітей не втрачає своєї актуальності. Думки неоднозначні, але педіатри наполягають на тому, що
  Календар профілактичних щеплень
  Календар профілактичних щеплень
  У нашій країні розроблено і застосовується календар профілактичних щеплень , затверджений МОЗ .
  Щеплення від гепатиту новонародженим: важливі подробиці
  Щеплення від гепатиту новонародженим: важливі подробиці
  В останні роки в пресі, на телебаченні та інтернет-форумах йдуть нескінченні дискусії з приводу необхідності вакцинації для немовлят. Тим часом