Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Кір-паротит-краснуха - щеплення

Кір-паротит-краснуха - щеплення

1-02-2016, 20:12
1504
0
Кір-паротит-краснуха - щеплення
Такі захворювання, як краснуха, кір і паротит (його в побуті називають свинкою), є поширеними вірусними інфекціями. Заразитися ними дуже легко. Якщо нещеплена дитина буде контактувати з хворим, то ризик заразитися кір досягає 95%, а краснухою навіть більше. У інфекцій є інкубаційний період, під час якого заражений малюк вже становить загрозу для оточуючих. Ризик зараження паротит у незахищеного дитини менше, він досягає 40%. Але небезпеку даного вірусу виражена особливо для хлопчиків, так як одним з ускладнень свинки є запалення яєчок, то є орхіт. Така недуга може призвести до безпліддя в майбутньому. Щоб уникнути епідемії цих захворювань, календар вакцинації внесена щеплення від кору, краснухи, паротиту. Це основний метод профілактики даних інфекцій.

Графік щеплень кір-паротит-краснуха (КПК)


Вакцину в обов'язковому порядку вводять двічі. Перший раз в 1 рік, в другий раз в 6 років. Справа в тому, що після одиничного введення препарату не завжди формується стійкий імунітет. Саме тому роблять і другу щеплення.
Якщо в дитинстві людина не прищеплювався, то можна вакцинуватися в будь-якому віці. Після уколу вичікують 1 місяць і роблять повторне щеплення. Ці дві дози забезпечують довготривалу і стійкий захист.
Також слід враховувати, що імунітет від краснухи формується на термін близько 10 років, тому рекомендується ревакцинироваться раз на десятиліття.

Протипоказання до щеплення кір-паротит-краснуха


Іноді вакцинацію робити не можна. У деяких випадках щеплення просто рекомендують відкласти на якийсь час. До тимчасовим відносять такі протипоказання:

 • при вагітності жінку не можна вакцинувати, щеплення можна зробити відразу після розродження;

 • у період гострих інфекцій - маніпуляцію роблять після одужання;

 • щеплення слід перенести на строк в 1 місяць після введення препаратів крові.


 • Однак у деяких ситуаціях вакцинація взагалі протипоказана:

 • якщо є новоутворення;

 • у разі алергії на куряче яйце (точніше на його білок) і на деякі медпрепарати;

 • якщо були важкі реакції після попередніх щеплень.


 • Ускладнення після щеплення кір-паротит-краснуха


  У більшості випадків маніпуляція добре переноситься і не викликає серйозних реакцій. Але все одно слід знати про, хоч і рідкісних, але можливі наслідки. Так, можуть мати місце прояви алергічних реакцій, набряк, а також гострий токсичний шок. Можливо розвиток енцефаліту, міокардиту, запалення легенів. Іноді відзначають болі в животі, зниження тромбоцитів у крові.
  Також можливі тяжкі реакції на щеплення проти вірусів кору, краснухи і паротиту. Вони являють собою інтенсивний прояв побічних ефектів. Сюди відносять висип, нежить, кашель, температура.
  Види вакцин КПК
  Всі препарати, які використовуються зараз, показали себе, як здатні сформувати стійкий імунітет. Відрізняються щеплення від кору, краснухи, паротиту, насамперед, за складом. Препарати містять різні типи ослаблених вірусів.
  Також вакцини бувають:

 • монокомпонентними, тобто які захищають тільки від однієї інфекції;

 • двокомпонентними, захищають від 2 вірусів;

 • трикомпонентними, які забезпечують повний захист від 3 хвороб.


 • Останній тип є найбільш зручним.
  Може бути використана імпортна щеплення від кору, краснухи і паротиту, або вітчизняного виробництва. Останні переносяться не гірші від закордонних аналогів,
  Кір-паротит-краснуха - щеплення
  але вітчизняний виробник не виготовляє трикомпонентну вакцину проти цих захворювань. В даний час використовують російський препарат проти кору Л-16 а також асоційовану вакцину від кору і паротиту. Також застосовується вітчизняна паротитна вакцина Л-3. В даний час препарати проти краснухи в Росії не випускаються.
  Зарубіжні препарати більш зручні, ніж вітчизняні щеплення проти кору, краснухи і паротиту. Вони містять відразу 3 ослабленого вірусу, тобто достатньо всього 1 уколу. До таких препаратів відносять «Пріорикс», «Ервевакс», MMRII.
  Читайте також
  Щеплення кір-краснуха-паротит - реакція
  Щеплення кір-краснуха-паротит - реакція
  У рік малюкам належить черговий етап планової вакцинації - це щеплення від кору, краснухи і паротиту (КПК). Що являє собою ця вакцина, якою повинна
  Щеплення кпк
  Щеплення кпк
  Щеплення від кору, краснухи і паротиту - одна з щеплень планової вакцинації дітей. Робиться вона для того, щоб знизити ризик можливих ускладнень цих
  Календар профілактичних щеплень
  Календар профілактичних щеплень
  У нашій країні розроблено і застосовується календар профілактичних щеплень , затверджений МОЗ .
  Щеплення проти кору
  Щеплення проти кору
  ЖКВ (жива корова вакцина) містить живі ослаблені віруси кору. Перша вакцинація проводиться здоровим дітям у віці 12-15 місяців. Повторне введення
  Щеплення проти паротиту
  Щеплення проти паротиту
  ЗПВ - (жива паротитна вакцина) містить живі ослаблені віруси паротиту. Перша вакцинація проводиться здоровим дітям у віці 12-15 місяців. Повторне
  Щеплення від гепатиту новонародженим: важливі подробиці
  Щеплення від гепатиту новонародженим: важливі подробиці
  В останні роки в пресі, на телебаченні та інтернет-форумах йдуть нескінченні дискусії з приводу необхідності вакцинації для немовлят. Тим часом