Щеплення від кліщового енцефаліту дітям

Щеплення від кліщового енцефаліту дітям
У багатьох областях з великими лісами існує ризик інфікування кліщовим енцефалітом. Тому медики все частіше рекомендують батькам робити щеплення дітям. Щоб прийняти правильне, виважене рішення, потрібно мати достатньо інформації.
Кліщовий енцефаліт – дуже небезпечна інфекційна хвороба, особливо для дітей. Захворювання протікає з порушенням свідомості, сильним головним болем і блювотою на фоні високої температури.
Головна небезпека полягає в наслідках недуги. Нерідко починається запалення головного мозку та ураження нервової системи. Виникає ризик ураження паралічем, а в деяких випадках можливий і летальний результат.
Тому є всі підстави, все ж зробити дітям щеплення проти кліщового енцефаліту.
Схема вакцинації
Існує своєрідний графік щеплень проти кліщового енцефаліту.
Для вироблення імунітету достатньо двох вакцинацій. Якщо ж ви хочете отримати більш повноцінний і тривалий ефект – тоді варто зробити три щеплення.
Першу найкраще робити перед початком активності кліщів – у березні–квітні. Потім, через 1-3 місяці роблять повторну вакцинацію. В екстрених випадках можна робити навіть через два тижні. Третю щеплення роблять у термін від 9 до 12 місяців.
Після цього роблять ревакцинацію кожні 3 роки. Якщо ж дитина старше 12 років – кожні 5 років. Дуже важливо не пропускати і робити всі щеплення в строк.
Склад щеплення від кліщового енцефаліту може відрізнятися ступенем очищення, дозування антигену і схемами введення. Серед найбільш популярних препаратів слід назвати ЭнцеВир, Энцепур дитячий і ФСМЕ-Імун Інжект Джуніор.

Протипоказання до застосування щеплення проти кліщового енцефаліту


Перш ніж робити щеплення, слід пройти обстеження у педіатра. Важливо, щоб у дитини не було хронічних захворювань,
Щеплення від кліщового енцефаліту дітям
алергії до компонентів препарату, високої температури, ендокринних порушень і патологій внутрішніх органів.
Якщо виключити всі протипоказання, щеплення від кліщового енцефаліту не дасть негативних результатів і ускладнення вашому чаду не загрожують.
Перші 3-4 дні дитина потребуватиме батьківської уваги. У нього може проявитися прискорений пульс, нудота, діарея, біль у м'язах. Але ці неприємні наслідки проходять через 4-5 днів з дня щеплення.
Щеплення від кліщового енцефаліту дітям допоможе уберегти дитину від небезпечної хвороби, збереже ваш спокій і здоров'я малюка.