Чи потрібно робити щеплення дітям?

Чи потрібно робити щеплення дітям?
Злободенна тема, чи варто робити щеплення дітям, як ніколи актуальна зараз, і гарячі суперечки прихильників і противників імунізації не вщухають ні на хвилину. Але це все розмови, а от коли справа стосується саме вашого малюка, то вже тут приходить час всерйоз про це задуматися.

Робити дитині щеплення чи ні?


Кожна сім'я вирішує це самостійно, і хоча за законом батьки мають право відмовитися від щеплень, але під час оформлення в дитячий садок і школу виникають проблеми, адже директорам цих закладів суворо наказано понад, що без щеплення листа приймати дитину не можна.
Так виходить замкнуте коло, і батьки йдуть на різні хитрощі, щоб роздобути свідоцтво цих щеплень – підкуповують медпрацівників, які за певну винагороду роблять потрібну довідку.
Але це формальність, а як же бути з серйозними захворюваннями, від яких рятують ці вакцини? Раптом дитина захворіє, і тоді будуть винні саме батьки, і ніхто більше. Що ж радять фахівці з приводу того, чи потрібно робити щеплення дітям?

Які щеплення можна робити дітям?


Виявляється, що є більш і менш небезпечні вакцини. Так, наприклад АКДП, яку ставлять кілька разів на першому році життя, має противококлюшевый компонент. На нього і буває алергічна реакція, з різними її проявами.
Вакцини, які мають у своєму складі живі мікроорганізми набагато небезпечніші, ніж ті, які їх не містять. Тому потрібно обговорити вибір вакцини з дільничним педіатром, перш ніж дати згоду на щеплення.
Обов'язково потрібно робити щеплення від дифтерії і поліомієліту, спалахи яких знову почали час від часу виникати. Це пов'язано з великою міграцією, у тому числі з неблагополучних країн.

Чому не можна робити щеплення дітям?


Якщо дитина перенесла будь простудне інфекційне захворювання, то відстрочка перед щепленням повинна бути не менше місяця. Також справа йде і з захворюванням шлунково-кишкового тракту – повинна настати ремісія. А для цього потрібно не менше 30 днів.
Якщо в сім'ї є алергіки, то і дитина в прихованій або явній формі теж може мати схильність до цього. Тому лікар повинен ретельно зібрати анамнез, перш ніж дати дозвіл на щеплення.
Чи потрібно робити щеплення дітям?

Слід перевіряти в прищеплювальному кабінеті супровідні документи на вакцину, адже неправильна дата і зберігання при невідповідній температурі має величезний вплив на її якість.
А що говорить знаменитий доктор Комаровський про тему «чи робити щеплення дитині»? Його думку категорично – їх необхідно робити обов'язково, адже можливість захворіти набагато вище, ніж вірогідність поствакцинального ускладнення.
Багато батьки підписують документ про відстрочку і починають вакцинувати дитину, коли він трохи підросте – після 2-3 років.