Сертифікат про щеплення

Сертифікат про щеплення
Одним з перших документів, які сьогодні видають мамі новонародженої дитини, є сертифікат про профілактичні щеплення. У деяких випадках його можуть видати навіть раніше, ніж свідоцтво про народження, а в більшості випадків – при першому відвідуванні мами з малюком поліклініки за місцем реєстрації.
Цей документ необхідно дбайливо зберігати протягом усього життя, адже він може стати в нагоді вам при зарахуванні дитини в школу або дитячий сад, при виїзді за кордон, при оформленні санаторно-курортної карти і в інших ситуаціях.
У даній статті ми розповімо вам про те, як виглядає сертифікат про щеплення, і які дані в нього вносяться.

Як виглядає сертифікат про щеплення?


Звичайно сертифікат щеплень, або прищепний лист, як його називають в деяких регіонах, являє собою невелику книжечку формату А5 в якій міститься 9 сторінок. Обкладинка найчастіше виконана в синьому або білому кольорі.
На першій сторінці сертифіката вказується ПІБ пацієнта, дата його народження, домашню адресу, а також група крові і резус-фактор. Внизу обов'язково проставляється дата видачі та печатку установи, яка виписала прищепний лист.
Далі в сертифікат вносяться відомості про перенесені людиною інфекційних захворюваннях, а також про всі щеплення, які йому робили протягом усього життя. Крім того, всередині книжечки є спеціальна таблиця для зазначення відомостей про розмір туберкулінової проби Манту.
До того ж, при наявності протипоказань до проведення будь-яких щеплень, індивідуальної реакції на певні лікарські препарати та інших особливостей людського організму, в прищеплювальному аркуші обов'язково робляться відповідні записи.

Що являє собою міжнародний сертифікат щеплень?


Сертифікат про щеплення
Для виїзду за кордон на постійне місце проживання, а також іноді і для короткочасного відвідання низки держав, необхідно оформити міжнародний сертифікат щеплень.
Цей документ являє собою сброшюрованную книжечку, в яку вносяться відомості про необхідні щеплення. Записи обов'язково проводяться на міжнародному англійською мовою та завіряються печаткою медичного закладу.
У ряді випадків відомості про вакцинації просто перепишуть з наявного у вас на руках сертифіката, а в інших ситуаціях попередньо доведеться поставити потрібні щеплення.