Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Сертифікат про щеплення

1-02-2016, 20:12
735
0
Сертифікат про щеплення
Одним з перших документів, які сьогодні видають мамі новонародженої дитини, є сертифікат про профілактичні щеплення. У деяких випадках його можуть видати навіть раніше, ніж свідоцтво про народження, а в більшості випадків – при першому відвідуванні мами з малюком поліклініки за місцем реєстрації.
Цей документ необхідно дбайливо зберігати протягом усього життя, адже він може стати в нагоді вам при зарахуванні дитини в школу або дитячий сад, при виїзді за кордон, при оформленні санаторно-курортної карти і в інших ситуаціях.
У даній статті ми розповімо вам про те, як виглядає сертифікат про щеплення, і які дані в нього вносяться.

Як виглядає сертифікат про щеплення?


Звичайно сертифікат щеплень, або прищепний лист, як його називають в деяких регіонах, являє собою невелику книжечку формату А5 в якій міститься 9 сторінок. Обкладинка найчастіше виконана в синьому або білому кольорі.
На першій сторінці сертифіката вказується ПІБ пацієнта, дата його народження, домашню адресу, а також група крові і резус-фактор. Внизу обов'язково проставляється дата видачі та печатку установи, яка виписала прищепний лист.
Далі в сертифікат вносяться відомості про перенесені людиною інфекційних захворюваннях, а також про всі щеплення, які йому робили протягом усього життя. Крім того, всередині книжечки є спеціальна таблиця для зазначення відомостей про розмір туберкулінової проби Манту.
До того ж, при наявності протипоказань до проведення будь-яких щеплень, індивідуальної реакції на певні лікарські препарати та інших особливостей людського організму, в прищеплювальному аркуші обов'язково робляться відповідні записи.

Що являє собою міжнародний сертифікат щеплень?


Сертифікат про щеплення
Для виїзду за кордон на постійне місце проживання, а також іноді і для короткочасного відвідання низки держав, необхідно оформити міжнародний сертифікат щеплень.
Цей документ являє собою сброшюрованную книжечку, в яку вносяться відомості про необхідні щеплення. Записи обов'язково проводяться на міжнародному англійською мовою та завіряються печаткою медичного закладу.
У ряді випадків відомості про вакцинації просто перепишуть з наявного у вас на руках сертифіката, а в інших ситуаціях попередньо доведеться поставити потрібні щеплення.
Читайте також
Які щеплення роблять у пологовому будинку?
Які щеплення роблять у пологовому будинку?
Згідно з календарем щеплень, перші планові щеплення новонародженим роблять відразу в пологовому будинку. У нашій статті ми розповімо, які саме
Щеплення в 14 років
Щеплення в 14 років
В основному вакцинація дітей проводитися в перші роки життя. Однак, в подальшому, для деяких щеплень необхідно проводити ревакцинацію. Тому в 14
Щеплення під лопатку
Щеплення під лопатку
Починаючи з самого народження, за згодою батьків, малят починають прищеплювати. Проводять ж вакцинацію самими різними способами. Щеплення під лопатку
Календар профілактичних щеплень
Календар профілактичних щеплень
У нашій країні розроблено і застосовується календар профілактичних щеплень , затверджений МОЗ .
Як підготувати дитину до щеплення?
Як підготувати дитину до щеплення?
Перед будь плановим щепленням дитину повинен оглянути (прослухати легені, обстежити слизову носоглотки, виміряти температуру) педіатр . Дитина
Навіщо потрібно щеплення БЦЖ новонародженим?
Навіщо потрібно щеплення БЦЖ новонародженим?
У сучасному суспільстві ставлення до щеплень зазвичай коливається від вкрай негативного до помірно позитивному. Але перед тим, як відмовитися від