Щеплення під лопатку

Щеплення під лопатку
Сьогодні дуже актуальним є питання профілактичної вакцинації. Все частіше можна почути думки батьків, які вирішили повністю відмовитися від проведення щеплень за різними причин.
Між тим, більшість мам і тат все ж вважають за краще погодитися на проведення вакцинації для своєї дитини. Вже з перших годин життя малюкові належить перенести досить велика кількість щеплень, які лікар або медсестра можуть ставити різними методами.
Які методи проведення щеплень існують?
Існує 4 способу введення вакцин:

 • пероральний (в рот);

 • внутрішньошкірної (руку);

 • внутрішньом'язовий (стегно);

 • підшкірний (під лопатку).


 • У даній статті ми поговоримо про те, яку щеплення роблять під лопатку, як дорослим людям, так і маленьким дітям.

  Яке щеплення ставлять під лопатку?


  Підшкірний метод введення вакцини є найболючішим. В основному, такий спосіб використовується у дорослих, однак після виконання одного року, щеплення під лопатку доведеться перенести і дитині.
  У багатьох людей виникає питання: «Від чого роблять щеплення в лопатку?» Для дорослих таким чином вводяться вакцини від правця, дифтерії, кліщового енцефаліту та гепатиту В, а для дітей – профілактичне щеплення проти кору, краснухи та епідемічного паротиту.
  Щеплення під лопатку
  Крім того, підліткам у віці 14 років під лопатку також роблять ревакцинацію щеплення від дифтерії і правця – АДП-М. Досить часто після уколу в лопатку людина впродовж тривалого часу відчуває сильну біль, яка проходить тільки після прийому анальгетиків.
  Між тим, такий метод проведення вакцинації є не тільки самим неприємним, але і найбільш ефективним. Спосіб підшкірної постановки щеплень під лопатку вибирають тоді, коли необхідно, щоб вакцина максимально швидко розсмокталася. Для цього потрібно, щоб під шкірою був мінімальний жировий шар, що як раз і спостерігається в області лопатки у дорослих і малюків старше року.