Дитячі щеплення

Дитячі щеплення
Обов'язкові дитячі щеплення описані в спеціальному календарі. Він може рік від року незначно змінюватися, але принцип залишається тим самим. Все частіше зараз батьки замислюються про користь і шкоду щеплень, але чіткої відповіді на це злободенне питання, на жаль, не отримують.

Календар дитячих щеплень


В Росії і Україні список обов'язкових дитячих щеплень однаковий, за винятком гемофільної інфекції – маленьким українцям її роблять безкоштовно, а росіянам її можна придбати в складі засобу Пентаксим за бажанням, або зробити безкоштовно АКДП.
Дитячі щеплення

Також російським малюкам ввели обов'язкову вакцинацію від пневмоккоковой інфекції, якої раніше не було. Дещо різняться і терміни проведення вакцинацій, але це не має принципового значення для малюків.
Дитячі щеплення

Дитячі щеплення – «за» і «проти»


Однозначно, якщо б у свій час не були знайдені вакцини від страшних захворювань, уносивших тисячі життів, то людство б уже, напевно, вимерло. Тому користь від їх застосування очевидна. Адже малюк, якому не зроблені дитячі щеплення за віком, знаходиться в групі ризику, якщо станеться спалах того чи іншого захворювання.
Але це стосується епідемій, яких давно вже не було зафіксовано, і теоретично, ймовірність їх мізерно мала. Чого не скажеш про, наприклад, правець, яким дитина може заразитися, поранивши руку або ногу в брудній пісочниці або просто під час прогулянки, наступивши на цвях. Страховкою від цього може стати тільки щеплення, адже правець – смертельно небезпечне захворювання, яке без вчасно введеної протиправцевої сироватки, веде до летального результату.
Противники щеплень теж частково мають рацію, адже останнім часом почастішали смертельні випадки від введення вакцини, а лікарі не можуть гарантувати, що дитина перенесе вакцинацію добре. Найчастіше відбувається це тому, що іноді в дитячі поліклініки потрапляють неперевірені, контрафактні вакцини. Щоб бути впевненим, що ускладнень після вакцинації не виникне, можна купувати шприц з речовиною перевірених фармацевтичних компаній самостійно, вимагаючи всі необхідні супровідні документи.
Дитячі щеплення