Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Щеплення дітям – графік

Щеплення дітям – графік

1-02-2016, 20:13
2311
0
Щеплення дітям – графік
У кожній країні існує затверджений Моз графік проведення обов'язкових щеплень для дітей. Саме за цією схемою роблять вакцинацію здоровим малюкам. Між тим, для дітей, народжених раніше строку, отримали родову травму або мають певні хронічні захворювання, вакцинація повинна проводитися за індивідуальним графіком, який складає спостерігає дитини лікар-педіатр.
Крім того, не варто забувати, що батьки мають право самостійно вирішувати, чи потрібно робити певні щеплення своєму малюкові. Деякі мами і тата взагалі не ставлять своїм дітям жодні щеплення, виходячи з різних міркувань. Питання про необхідність вакцинації неймовірно складний і, перш ніж прийняти яке-небудь рішення, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і дуже добре подумайте.
Також будь-які щеплення не можна робити дитині, яка має хоча б якісь прояви простудних захворювань або алергічних реакцій. У такому разі вакцинація повинна бути відкладена до повного одужання малюка. Безпосередньо після хвороби щеплення також не роблять, лікар встановлює медотвод, як мінімум на 2 тижні. Крім того, перед тим, як приступити до вакцинації, необхідно здати аналізи, і в разі виявлення відхилень обов'язково виявити причину.
У даній статті ми поговоримо про те, за яким графіком роблять щеплення здоровим дітям в Росії та Україні, а також у чому відмінність схем вакцинації в цих державах.

Графік дитячих щеплень за віком у Росії


У Росії новонароджений малюк знайомиться з першим щепленням проти гепатиту В вже в перші 12 годин після появи на світ. Вакцинацію проти цього важкого інфекційного захворювання необхідно зробити якомога раніше, адже це значно знижує можливість зараження дитини, якщо його мати інфікована вірусом гепатиту Ст. Крім того, захворювання дуже поширене в Російській Федерації, а значить, захист від цього вірусу не завадить нікому.
Більшості діток наступні щеплення проти гепатиту В роблять в 3 і 6 місяців, або ж у віці 1 та 6 місяців, однак для тих малюків, мами яких є виявленими носіями вірусу, що викликає дане захворювання, вакцинація проводиться в 4 етапи, за схемою 0-1-2-12».
На 4-7 добу після народження дитині доведеться перенести щеплення від туберкульозу – БЦЖ. У разі, якщо дитина народилася недоношеною, або ж йому не була зроблена вакцинація з інших причин, БЦЖ можуть зробити тільки після виповнення дитині 2 місяців, попередньо провівши туберкулінову пробу Манту.
З 01012014 року в національний календар обов'язкової вакцинації дітей в Росії внесена щеплення від пневмококової інфекції. Схема, за якою вашому малюкові введуть цю вакцину, залежить від його віку. Для дітей від 2 до 6 місяців вакцинація проводиться в 4 етапи з обов'язковою ревакцинацією у віці 12-15 місяців, для малюків від 7 місяців до 2 років – в 2 етапи, а для дітей, яким вже виповнилося 2 рочки, щеплення робиться одноразово.
Крім того, починаючи з 3 місяців, маляті належить неодноразова вакцинація проти кашлюку, дифтерії і правця, яку часто поєднують з щепленнями від поліомієліту та гемофільної інфекції. Нарешті, низка обов'язкових щеплень закінчується в 1 рік одноразовим введенням вакцини від кору, краснухи і «свинки», або епідемічного паротиту.
Щеплення дітям – графік

Згодом малюкові доведеться перенести ще деяку кількість повторних щеплень, зокрема, в 15 року – ревакцинацію АКДП, а в 1 рік і 8 місяців – поліомієліту. Між тим, ці щеплення часто поєднують і роблять одночасно. Далі, у віці від 6 до 7 років, перед зарахуванням дитини в школу, йому зроблять повторну щеплення проти кору, краснухи і паротиту, а також туберкульозу та АКДП. У 13 років дівчатам доведеться перенести ревакцинацію краснухи, а в 14 років всім підліткам – туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, правця та кашлюку. Нарешті, починаючи з 18 років, всім дорослим людям рекомендуються повторні щеплення для профілактики зазначених хвороб з періодичністю раз в 10 років.

Чим відрізняється графік обов'язкових щеплень дітям в Україні?


Календарі вакцинації в Росії і Україні дуже схожі, однак у них є деякі відмінності. Наприклад, щеплення проти вірусного гепатиту В в Україні всім дітям проводяться за схемою 0-1-6», а щеплення АКДП робиться у віці 34 та 5 місяців. Крім того, профілактика пневмококової інфекції в національному графіку проведення дитячих щеплень в Україні поки що відсутня.
Щеплення дітям – графік
Читайте також
Щеплення в 14 років
Щеплення в 14 років
В основному вакцинація дітей проводитися в перші роки життя. Однак, в подальшому, для деяких щеплень необхідно проводити ревакцинацію. Тому в 14
Щеплення під лопатку
Щеплення під лопатку
Починаючи з самого народження, за згодою батьків, малят починають прищеплювати. Проводять ж вакцинацію самими різними способами. Щеплення під лопатку
Пневмококова щеплення
Пневмококова щеплення
З недавніх пір в Росії проводитися планове щеплення від пневмококової інфекції. Що це за вакцина від яких хвороб може застерегти, чи варто його
Щеплення ОПВ – розшифровка
Щеплення ОПВ – розшифровка
Поліомієліт – рідкісне важке інфекційне захворювання, і батьки в змозі вберегти свою дитину, адже від нього існує вакцина. Сьогодні в нашій статті ми
Календар профілактичних щеплень
Календар профілактичних щеплень
У нашій країні розроблено і застосовується календар профілактичних щеплень , затверджений МОЗ .
Щеплення від гепатиту новонародженим: важливі подробиці
Щеплення від гепатиту новонародженим: важливі подробиці
В останні роки в пресі, на телебаченні та інтернет-форумах йдуть нескінченні дискусії з приводу необхідності вакцинації для немовлят. Тим часом