Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Щеплення АКДП – розшифровка

Щеплення АКДП – розшифровка

1-02-2016, 20:14
5613
0
Щеплення АКДП – розшифровка
Робити чи ні щеплення АКДП – один з найскладніших питань, яке належить вирішити молодим батькам після виконання їх малюкові 3 місяців. Дійсно, ця вакцина найнебезпечніша з усіх, які належить зробити новонародженій дитині, та може викликати найтяжчі наслідки. Між тим, вона захищає від дитячих інфекційних захворювань, ускладнення після яких можуть бути набагато страшніше.
Сьогодні все більше батьків схиляються до вибору аналогічних вакцин іноземних виробників, які викликають мінімальну кількість ускладнень і набагато легше переносяться маленькими дітьми. Давайте розбиратися, що являє собою щеплення АКДП, як розшифровується ця абревіатура, а також, яку вакцину краще віддати перевагу.

Розшифровка назви щеплення АКДП


Отже, розшифровка поняття «АКДП» - вакцина коклюш-дифтерія-правець адсорбована. Це означає, що дана щеплення покликана захищати дитячий організм від серйозних інфекційних хвороб – кашлюку, дифтерії та правця. Всі ці захворювання є дуже важкими і легко передаються повітряно-краплинним або контактним шляхом. Особливо часто їм схильні діти до виконання 2 років. Слово «адсорбована» в даному випадку означає, що антигени даної вакцини сорбированы на речовини, що підсилюють і подовжують антигенна роздратування.
Найнебезпечнішою складової щеплення АКДП є кашлюковий компонент. Саме він здатний викликати неймовірно важкі наслідки для організму новонародженого малюка, оскільки впливає на головний мозок дитини. У зв'язку з цим, дітям, які народилися з гіпоксією мозку або іншими родовими травмами, нерідко роблять щеплення АДП-М, в якій відсутня ця складова. Між тим, ця вакцина не захищає дитину від цього страшного захворювання, тому краще вибрати безклітинні вакцини іноземних виробників, до складу яких входить очищений кашлюковий компонент, що викликає набагато менше ускладнень для організму.
Скільки разів і в якому віці роблять щеплення АКДС?
Саму першу прививку АКДС роблять дитині відразу після виповнення їй 3 місяців. Другу і третю – не раніше, ніж через 30 але не пізніше, ніж через 90 днів після попередньої. Нарешті, через рік після третього щеплення проводиться ревакцинація АКДП. Таким чином, вакцинація від дифтерії, кашлюку та правця проводиться в чотири етапи.
Крім того, щеплення проти правця та дифтерії доведеться повторити в 7 і 14 років. Також необхідно ревакцинироваться кожні 10 років, вже перебуваючи в дорослому віці. Тут вже кашлюковий компонент не застосовується.
Яку вакцину краще вибрати?
В даний час на безкоштовній основі проводиться вакцинація цельноклеточной вакциною АКДП російського виробництва. Між тим, для ослаблених малюків або дітей з хронічними захворюваннями може бути безкоштовно застосована вакцина французького виробництва Пентаксим.
Ця щеплення не лише захищає організм дитини від перерахованих вище захворювань, але так само проводиться і для профілактики поліомієліту та гемофільної інфекції. Ускладнення від такої вакцини проявляються у невеликого відсотка дітей, однак перед її проведенням і протягом 3 днів після рекомендується прийом антигістамінних препаратів, щоб виключити можливі алергічні реакції.
Крім того, за окрему плату в різних медичних центрах вашому малюкові можуть поставити і інші іноземні вакцини. Наприклад, щеплення Тетракок французького виробництва включає в себе захист від дифтерії,
Щеплення АКДП – розшифровка
кашлюку та правця, а також поліомієліту. Бельгійські Інфанрикс-Гекса і Тританрикс додатково є профілактикою і від гепатиту Ст. на фармацевтичному ринку можна зустріти дуже якісний препарат, вироблений в Німеччині, Триацелювакс КДС. Всі перераховані вище вакцини, крім Тетракок, мають бесклеточный кашлюковий компонент, про що було розказано раніше, а значить, легше переносяться маленькими дітками.
У будь-якому випадку, яку вакцину вибрати і робити щеплення взагалі, у кожному конкретному випадку вирішують батьки. Якщо ж ви не можете прийняти рішення самостійно, проконсультуйтеся з лікарем-педіатром.
Читайте також
Інфанрикс Гекса
Інфанрикс Гекса
Зважуються на планову вакцинацію малюків батьки стикаються з питанням вибору щеплень. У нашій статті ми детальніше розповімо про щеплення Інфанрікс
Щеплення ОПВ – розшифровка
Щеплення ОПВ – розшифровка
Поліомієліт – рідкісне важке інфекційне захворювання, і батьки в змозі вберегти свою дитину, адже від нього існує вакцина. Сьогодні в нашій статті ми
Щеплення АКДП - ускладнення
Щеплення АКДП - ускладнення
Щеплення від правця, дифтерії та коклюшу - одна з курсу планових щеплень вакцинації дітей. Роблять її в перші місяці життя малюка. Але багато батьків
Календар профілактичних щеплень
Календар профілактичних щеплень
У нашій країні розроблено і застосовується календар профілактичних щеплень , затверджений МОЗ .
Щеплення проти кашлюку, дифтерії і правця (акдп)
Щеплення проти кашлюку, дифтерії і правця (акдп)
АКДП. Це вакцина вітчизняного виробництва для профілактики кашлюку, дифтерії та правця. В її складі крім анатоксинів дифтерії та правця, містяться
Щеплення від гепатиту новонародженим: важливі подробиці
Щеплення від гепатиту новонародженим: важливі подробиці
В останні роки в пресі, на телебаченні та інтернет-форумах йдуть нескінченні дискусії з приводу необхідності вакцинації для немовлят. Тим часом