Щеплення в 14 років

Щеплення в 14 років
Як відомо, сама по собі щеплення є не що інше, як медичний препарат (вакцина), в якій містяться інактивовані збудники. В ході їх впливу на організм, виробляється імунітет до того чи іншого захворювання. В результаті, ймовірність того, що людина захворіє, різко знижується. Однак для того, щоб підтримувати імунітет на необхідному рівні, тобто для створення необхідної концентрації антитіл в організмі, необхідно проводити ревакцинацію.
Коли якісь щеплення проводять?
Багато мам, нарешті дочекавшись того моменту, коли дитина виросте і стане самостійною, геть забувають про необхідність своєчасної ревакцинації, а часом і зовсім не знають, які необхідні щеплення дітям до 14 років.
У кожній окремо взятій країні, існує свій, так званий «графік», - календар щеплень , за яким проводиться ревакцинація-в 14 років. Так згідно з ним, в 14 років дітям роблять наступні щеплення:

 • проти туберкульозу;

 • дифтерії та правця.


 • При цьому до планових щеплень в 14 років відносять лише ті, які робляться проти дифтерії та правця. Вакцинація проти туберкульозу проводиться в такому віці лише в тому разі, коли раніше, в 7 років, вона не проводилася.
  При цьому, згідно з календарем щеплень, який використовується в більшості країн СНД, перша вакцинація проти туберкульозу
  Щеплення в 14 років
  проводиться відразу після народження малюка. Крім того, відмінною особливістю є те, що в календарі щеплень повністю відсутнє щеплення проти гемофільної інфекції типу В, т. к. у вітчизняній медицині такої вакцини просто немає.
  Також варто зазначити, що існують такого роду вакцини, які застосовуються тільки в певних географічних районах, за наявності специфічного збудника або підвищеного ризику захворювання. У таких випадках щеплення проводять за епідпоказаннями, наприклад - при спалаху менінгіту, грипу і т. д.