Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Діаскінтест - норма

Діаскінтест - норма

1-02-2016, 20:15
811
0
Діаскінтест - норма
Як відомо, препарат Діаскінтест застосовується для діагностики туберкульозу переважно у дітей. Засіб вводиться внутрішньошкірно, після чого, через 72 години, проводиться оцінка результату. У нормі реакція на Діаскінтест відсутня або ж розмір папули, гиперемированного ділянки шкіри, не перевищує 2 мм У здорових дітей, в більшості випадків, після проведеного тесту залишається лише слід від уколу.
Як проводять оцінку результату проби?
Оцінка результату проводиться шляхом вимірювання розміру шкірної реакції, з допомогою звичайної лінійки. Тому даний тест не можна назвати високоінформативним. Однак, за відсутності альтернативи, даний спосіб діагностики туберкульозу застосовується практичних у всіх медустановах.
Як самостійно визначити результат?
Будь-яка мама, не чекаючи походу до лікаря, може самостійно визначити результат проведеного тесту. Для цього всього лише необхідно знати, як правильно провести завмер, і як виглядає негативний результат Діаскінтесту.
Як вже говорилося вище, в нормі, після проведеної проби на туберкульоз Діаскінтест, реакція на поверхні шкіри повинна бути відсутньою. На практиці таке можна спостерігати лише в поодиноких випадках. Тому навіть при наявності невеликого почервоніння, але відсутності припухлості, результат Діаскінтесту визнається негативним.
Якщо ж на місці проведення проби, через 3 доби мама виявила невеликий інфільтрат або папули, то це означає, що результат позитивний. Ні в якому разі не варто впадати в паніку. У таких ситуаціях лікар призначає повторне обстеження через 60 днів. Крім того, такий діагноз не може бути виставлений за результатом однієї лише проби. При підозрі на туберкульоз проводиться рентген дослідження, яке підтверджує або спростовує передбачуваний діагноз.
Нерідкі випадки, коли лікарі кажуть, що результати Діаскінтесту, проведеного у дитини в нормі, а при цьому на місці уколу залишається синяк. Даний факт пояснюється тим, що під час проколювання шкірних покривів, досить часто голка травмує невеликий кровоносну судину. В результаті на місці уколу, через буквально кілька годин, утворюється невелика гематома. Тому мамі не варто переживати з-за цього, - синяк зникне буквально через 3 доби.
В яких випадках при наявності туберкульозу Діаскінтест може бути негативним?
Негативний Діаскінтест ще не означає, що пацієнт здоровий. Подібний результат може спостерігатися у тих осіб, які вже вилікувалися від даного захворювання, або ж у дітей, які вражені неактивною формою туберкульозу. Саме даний факт ускладнює своєчасну, ранню діагностику патології.
Також негативна реакція на введення препарату може спостерігатися і у тих дітей, захворювання у яких перебуває в стадії завершення туберкульозних змін. Саме з-за цього абсолютно всі ознаки патологічного процесу повністю відсутні.
Діаскінтест - норма
Крім перерахованого вище, Діаскінтест може бути негативним і у тих дітей, які хворі туберкульоз , але при цьому мають різного роду імунопатологічні порушення, що в свою чергу викликано важким перебігом захворювання.
Таким чином, після проведеного Діаскінтесту результати визнаються нормальними, якщо не місці ін'єкції немає нічого, крім сліду від уколу. Однак батькам не варто впадати в паніку, після того, як на 3 добу вони виявлять на поверхні шкіри малюка невелику припухлість або ж червоність. Лише лікар може робити висновки за результатами проведеного аналізу.
Читайте також
Діаскінтест - результати
Діаскінтест - результати
Діаскінтест - інноваційний препарат для діагностування туберулеза, який на даний момент ще не має повсюдного поширення, а тому маловідомий. Які
Діаскінтест або Манту?
Діаскінтест або Манту?
Діаскінтест або Манту - що краще і точніше? Маловідомий інноваційний препарат Діаскінтест має ряд переваг перед широко поширеною пробою Манту.
Діаскінтест позитивний
Діаскінтест позитивний
Діаскінтест - препарат, який використовується для діагностики туберкульозу. Як визначити, що результат Діаскінтесту є позитивним і що робити в такому
Діаскінтест - протипоказання
Діаскінтест - протипоказання
Діаскінтест - інноваційний препарат для діагностування такого захворювання, як туберкульоз. Часто його призначають для перевірки реакції Манту. Однак
Діаскінтест на туберкульоз
Діаскінтест на туберкульоз
Діаскінтест - інноваційний препарат для діагностування туберкульозу. Сьогодні ми розповімо, що це за тест і навіщо його роблять. Детальніше читайте в
Діаскінтест - оцінка результатів
Діаскінтест - оцінка результатів
Діаскінтест - внутрішньошкірної діагностичний тест, що дозволяє діагностувати туберкульозну інфекцію. Препарат ще не має широкого поширення, а тому,