Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Діаскінтест - протипоказання

Діаскінтест - протипоказання

1-02-2016, 20:15
1069
0
Діаскінтест - протипоказання
Як відомо, основними показаннями для проведення Діаскінтесту, внутрішньошкірної проби, у пацієнтів будь-якого віку, є діагностика такого захворювання, як туберкульоз. Також препарат використовують для проведення і оцінки ступеня активності патологічного процесу. Ця проба дозволяє виявити пацієнтів, які мають високий ризик зараження туберкульозом. Однак, незважаючи на свою універсальність, Діаскінтест має і певні протипоказання.
В яких випадках і для чого застосовують Діаскінтест?
З-за того, що Діаскінтест не викликає реакції гіперчутливості, яка протікає в сповільненому вигляді, і пов'язана з введенням БЦЖ, він не може застосовуватися, як замінник туберкулинового тесту. Останній проводиться з метою відбору пацієнтів для ревакцинації та первинної вакцинації БЦЖ .
Також, з діагностичною метою, проба Діаскінтест проводиться у пацієнтів, які направляються до протитуберкульозного закладу для проходження додаткового обстеження, а також тим особам, які входять в групу ризику по захворюванню на туберкульоз (при цьому враховують медичні, епідеміологічні та соціальні фактори).
Нерідко проба Діаскінтест входить в комплекс заходів, спрямованих на встановлення наявності захворювання, і застосовується як доповнення до рентгенологічного та інших лабораторних досліджень.
Коли не можна робити Діаскінтест?
Незважаючи на те, що спочатку препарат створювався як альтернатива досить ненадійною пробі Манту, не можна назвати повноцінною заміною. Зараз він використовується скоріше як доповнення до вищеназваної Манту. Основною причиною тому є численні протипоказання для проведення проби на туберкульоз Діаскінтест. Даний тест заборонений до проведення при:

 • гострих, а також хронічних, що протікають з ускладненнями, захворюваннях, що мають вірусно-інфекційне походження;

 • підвищеній температурі, яка в свою чергу викликана запальним процесом;

 • наявність шкірних патологій деструктивного характеру, що перебувають у стадії загострення (атипический дерматит);

 • будь-яких алергічних проявах;

 • епілепсії.


 • Крім перерахованих вище протипоказань, проба Діаскінтест не може проводитись у тих осіб, які хворі на гепатит, а також при наявності порушень у роботі травної, видільної системи (такі захворювання, як панкреатит, пієлонефрит є прямим протипоказанням).
  Також проба не проводиться при ГРВІ, гострій пневмонії, хронічному бронхіті. Що стосується вікових обмежень, то Діаскінтест не проводять дітям до 1 року.
  Крім перерахованих вище протипоказань, можуть виділятися також і відносні:

 • період загострення соматичних захворювань;

 • вагітність та лактація.


 • Також, під час карантину в дитячих установах, Діаскінтест не проводиться.
  Чим небезпечний Діаскінтест?
  Досить часто батьки замислюються над тим, чи потрібно робити Диаскинтес. Може Діаскінтест завдати шкоди дитячому організму, не небезпечний він?
  Численні дослідження показали, що ця проба є абсолютно нешкідливою для організму. Проте в результаті її проведення можуть спостерігати наступні побічні ефекти:
  Діаскінтест - протипоказання


 • слабкість;

 • поява гіперемії;

 • головний біль;

 • втома;

 • невелике підвищення температури тіла.


 • Дані побічні ефекти не можна назвати специфічними, оскільки вони характерні для більшості медичних препаратів.
  Таким чином, необхідно робити Діаскінтест дитині - вирішує лікар, а мама, в свою чергу, не повинна сумніватися в правильності його призначень.
  Читайте також
  Діаскінтест - результати
  Діаскінтест - результати
  Діаскінтест - інноваційний препарат для діагностування туберулеза, який на даний момент ще не має повсюдного поширення, а тому маловідомий. Які
  Діаскінтест або Манту?
  Діаскінтест або Манту?
  Діаскінтест або Манту - що краще і точніше? Маловідомий інноваційний препарат Діаскінтест має ряд переваг перед широко поширеною пробою Манту.
  Діаскінтест позитивний
  Діаскінтест позитивний
  Діаскінтест - препарат, який використовується для діагностики туберкульозу. Як визначити, що результат Діаскінтесту є позитивним і що робити в такому
  Діаскінтест - норма
  Діаскінтест - норма
  Діаскінтест - інноваційний препарат для діагностики туберкульозу. На сьогоднішній момент застосовується ще не повсюдно, а тому маловідомий. Тому
  Діаскінтест на туберкульоз
  Діаскінтест на туберкульоз
  Діаскінтест - інноваційний препарат для діагностування туберкульозу. Сьогодні ми розповімо, що це за тест і навіщо його роблять. Детальніше читайте в
  Діаскінтест - оцінка результатів
  Діаскінтест - оцінка результатів
  Діаскінтест - внутрішньошкірної діагностичний тест, що дозволяє діагностувати туберкульозну інфекцію. Препарат ще не має широкого поширення, а тому,