Діаскінтест або Манту?

Діаскінтест або Манту?
Туберкульоз є поширеним захворюванням, яке призводить до смерті великої кількості людей. Існує думка, що захворіти цією небезпечною недугою можуть тільки люди певних верств населення, наприклад, ув'язнені, алкоголіки, особи без певного місця проживання або ті, хто проживає в антисанітарних умовах. Але насправді, інфекція при певних обставинах може спіткати будь-якого, незважаючи на його матеріальне становище і статус у суспільстві. Зараження не завжди означає, що людина хвора і потребує термінового лікування. У здоровому організмі інфекція пригнічується імунною системою, але може активізуватися при зниження імунітету. Ось чому велику роль відіграє рання діагностика захворювання і заходи профілактики.
Види шкірних проб на туберкульоз
В даний час, з метою раннього виявлення захворювання у дітей, використовують Діаскінтест або пробу Манту. Це шкірні проби, які офіційно дозволені і їх використання допущено до медичної практики. При проведенні проби Манту під шкіру вводиться особливий білок, який називається туберкулін. Він являє собою своєрідну витяжку із зруйнованих мікобактерій, що викликають захворювання. Якщо організм раніше зустрічався з ними, то почне розвиватися алергічна реакція і місце введення ін'єкції почервоніє. Це дасть лікарю підставу для висновків і прийняття рішення про подальші дії.
Діаскінтест проводиться аналогічним чином, але під шкіру вводиться синтетичний білок, який характерний лише для збудника туберкульозу.

Діаскінтест або Манту - що краще?


Будь-яка мама перед кожною медичною маніпуляцією намагається отримати максимальну кількість інформації про неї. І, звичайно, багато питань виникає про особливості проведення проби Манту, і Діаскінтесту.
Незважаючи на те, що обидва дослідження дуже подібні за своїм принципом, їх головна відмінність у точності результатів. Справа в тому, що Манту часто дає позитивні значення, так як організм може реагувати не тільки на ін'єкцію, але і на вакцинацію БЦЖ .
А ось результати Діаскінтесту у дітей практично ніколи не бувають помилковими. Через використання синтетичного білка, відсутня можливість реакції на вакцину, а значить, такий тест є більш точним.
Діаскінтест або Манту?
Тому якщо Діаскінтест у дитини позитивний, то це точно сигналізує, що він заражений туберкульоз чи вже хворіє ним.
Реакцію на ці шкірні проби оцінюють через 3 дні (72 години). У випадку з Манту дивляться на розмір почервоніння. При Диаскинтесте нормою у дітей вважається тільки слід від уколу. Це говорить про відсутність зараження.
Бувають ситуації, коли у однієї дитини реакція Манту позитивна, а Діаскінтест дав негативний результат. Це може свідчити, що пацієнт контактував з інфекцією чи у нього в організмі багато антитіл після вакцинації БЦЖ, але немає зараження туберкульозом.