Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Діаскінтест - результати

Діаскінтест - результати

1-02-2016, 20:16
1331
0
Діаскінтест - результати
Наука фармакологія не стоїть на місці, постійно створюючи й удосконалюючи все нові і нові ліки. Так, на зміну всім відомої реакції Манту, приходить такий інноваційний препарат, як Діаскінтест. У Росії його застосовують для діагностики туберкульозу, починаючи з 2009 року. Результати цього тесту істотно відрізняються від традиційної туберкулінової проби: давайте дізнаємося, чому саме.
Особливості та переваги Діаскінтесту, перед пробою Манту
Головна відмінність цих двох препаратів полягає в тому, що звичайна проба на туберкульоз реагує як на щеплення БЦЖ, так і на алергічну реакцію після неї, з-за чого Манту дуже часто показує хибнопозитивний результат (від 60 до 80%). Сучасний же тест визначає, хвора дитина чи здоровий, з 90%-ою ймовірністю.
Багато батьки хвилюються, чи не може їх дитина захворіти на туберкульоз при введенні препарату. Однак тут немає приводу для занепокоєння: у складі Діаскінтесту немає збудника цієї хвороби, тому навіть мінімального шансу заразитися при щепленні не існує. Навпаки, ця проба дозволяє більш точно виявити захворювання вже на ранній його стадії при, так званому, істинному інфікуванні, оскільки він містить антигени CFP10 і пов'язаний з ним ESAT6 які є в штамах самих мікобактерій туберкульозу.
Сьогодні Діаскінтест застосовують при підозрі на туберкульоз як дорослим, так і дітям. Часто його призначають для перевірки, якщо проба Манту дала позитивний, або хибнопозитивний результат. Малюкам можна вводити цей препарат, починаючи з однорічного віку.
Слід пам'ятати про протипоказання до даного тесту. До них відносяться епілепсія і дерматологічні хвороби, гострі прояви алергії, всілякі інфекційні захворювання. У разі якщо малюк нещодавно переніс ГРВІ, пробу призначають не раніше, ніж через місяць після повного одужання. Також не можна ставити щеплення Діаскінтесту у період карантину, якщо дитина відвідує школу або дитячий сад.
Слід зазначити, що проба Диаскина призначається перед профілактичними щепленнями, а не після них. Якщо тест показав негативний результат, можна сміливо проводити вакцинацію дитини.

Діаскінтест: який має бути результат?


Те, що показав тест, лікар повинен оцінювати або спеціально навчена медична сестра. Перевірка здійснюється через 72 години після щеплення: в разі утворення папули або гіперемії на місці уколу їх вимірюють прозорою лінійкою з міліметровими поділками.
Результати Діаскінтесту на туберкульоз інтерпретуються у дітей наступним чином.
Негативним вважається результат діаскінтесту у разі повної відсутності папули і гіперемії. При цьому, допустимим вважається невелике почервоніння діаметром до 2 мм (так звана «уколочная реакція»).
Позитивний результат діаскінтесту є у разі, якщо у пацієнта утворилася папула будь-якого розміру. Вона може сягати від 2 до 15 мм, і все це свідчить про те, що пацієнт може бути заражений. Тим не менш, результати Діаскінтесту – це ще не діагноз лікаря, до того ж вони повинні бути виміряні по закінченні 72 годин і не раніше. Часто буває так, що батьки дитини, побачивши у нього папули, лякаються, а вона до моменту вимірювання повністю зникає.
Сумнівний результат діаскінтесту – це утворення гіперемії, тобто почервоніння. У цьому разі дитина має бути спрямований до фтизіатра на додаткове обстеження на предмет туберкульозу .
Діаскінтест - результати


Крім того, іноді у дітей місці уколу утворюється синець, що також впливає на результат Діаскінтесту. Лікар також може витлумачити це двозначно, хоча такі випадки непоодинокі і часто означають лише те, що голка потрапила в невеликій кровоносну судину під шкірою.
Читайте також
Діаскінтест або Манту?
Діаскінтест або Манту?
Діаскінтест або Манту - що краще і точніше? Маловідомий інноваційний препарат Діаскінтест має ряд переваг перед широко поширеною пробою Манту.
Діаскінтест позитивний
Діаскінтест позитивний
Діаскінтест - препарат, який використовується для діагностики туберкульозу. Як визначити, що результат Діаскінтесту є позитивним і що робити в такому
Діаскінтест - протипоказання
Діаскінтест - протипоказання
Діаскінтест - інноваційний препарат для діагностування такого захворювання, як туберкульоз. Часто його призначають для перевірки реакції Манту. Однак
Діаскінтест - норма
Діаскінтест - норма
Діаскінтест - інноваційний препарат для діагностики туберкульозу. На сьогоднішній момент застосовується ще не повсюдно, а тому маловідомий. Тому
Діаскінтест на туберкульоз
Діаскінтест на туберкульоз
Діаскінтест - інноваційний препарат для діагностування туберкульозу. Сьогодні ми розповімо, що це за тест і навіщо його роблять. Детальніше читайте в
Діаскінтест - оцінка результатів
Діаскінтест - оцінка результатів
Діаскінтест - внутрішньошкірної діагностичний тест, що дозволяє діагностувати туберкульозну інфекцію. Препарат ще не має широкого поширення, а тому,