Щеплення Хіберікс

Щеплення Хіберікс
Пошук відповіді на питання «робити дитині щеплення» позбавляє багатьох мам спокою і сну. Особливо це стосується щеплень нових, раніше не входили в число обов'язкових. Одна з таких щеплень – щеплення від гемофільної інфекції, вироблена вакциною Хіберікс. Стандартний курс вакцинації включає в себе три дози вакцини, що вводяться в 3 місяці, 45 і 6 місяців. Ревакцинація проводиться в 15 року.

Щеплення Хіберікс – від яких захворювань?


Щеплення Хіберікс робиться дитині для профілактики гнійно-септичних запальних процесів, виникають у результаті інфікування гемофільної паличкою (Haemophilus influenzae тип b):

 • менінгіту;

 • сепсису;

 • пневмонії;

 • артриту;

 • эпиглотита.


 • Особливу небезпеку гемофільна інфекція представляє для маленьких дітей, так як передається повітряно-крапельним шляхом, а у носія може протікати без прояву яких-небудь симптомів. Результатом поразки цією інфекцією можуть стати різного роду ускладнення у перебігу звичайних простуд, деякі з яких (менінгіт, эпиглотит) можуть призвести до летального результату.

  Щеплення Хіберікс - побічні ефекти і наслідки


  Протягом перших двох діб після вакцинації можливі прояви місцевих реакцій: у місці введення вакцини може з'явитися невеликий набряк і почервоніння, а також бути присутнім болючість. Крім цього, дитина може прореагувати на вакцинацію підвищеної беспокойностью і втратою апетиту, можлива поява лихоманки і нудоти. Зазвичай ці прояви незначні і не вимагають ніякого лікування. Алергічні реакції після введення вакцини Хіберікс відмічаються вкрай рідко.

  Вакцина Хіберікс - робити чи ні?

  Щеплення Хіберікс

  Звичайно ж, дати відповідь на питання, якою саме вакциною варто робити ту чи іншу щеплення може дати лише кваліфікований фахівець, розглядаючи кожен окремий випадок. Слід враховувати, що близько половини всіх гнійних бактеріальних менінгітів у малюків у віці до 5 років виникає саме по причині гемофільної інфекції. На користь же вакцини Хіберікс говорить те, що зазвичай вона переноситься дуже легко. Побічні ефекти після введення цієї вакцини найчастіше виникають на тлі інших захворювань, наприклад, застуд або кишкових інфекцій. Саме тому робити щеплення Хіберікс (як, втім, і будь-яку іншу) можна, лише одержавши дозвіл у педіатра, після проведення ретельного огляду.