Які щеплення роблять у пологовому будинку?

Які щеплення роблять у пологовому будинку?
Після появи немовляти на світ педіатри, які працюють в пологовому будинку, оглядають малюка і беруть необхідні аналізи. На підставі даних, отриманих в результаті обстежень, фахівець призначає щеплення. Щеплення новонародженим у пологовому будинку є ефективним засобом захисту імунітету від інфекцій. Для батьків дитини дуже важливим є питання, які щеплення роблять у пологовому будинку?

Обов'язкові щеплення новонародженим у пологовому будинку


Обов'язкові щеплення в пологовому будинку робляться безкоштовно. Графік вакцинації затверджений Міністерством охорони здоров'я. Через дві доби після народження, дитині роблять щеплення БЦЖ - від туберкульозу, при виписці з медичної установи вводять вакцину від гепатиту В.

Щеплення в пологовому будинку від гепатиту


Для того щоб вберегти немовлят від гепатиту В, у стегно малюка вводять вакцину. Як вже було зазначено, зазвичай дану щеплення роблять при виписці, але в окремих випадках час введення вакцини змінюється: дітям з гепатитом, переданим від матері, її роблять протягом 12 годин після народження; недоношеним малюкам – коли маса тіла досягне 2 кг.
У деяких випадках є протипоказання для щеплення:

 • ураження ЦНС;

 • внутрішньоутробні інфекції і гнійно-септичні ураження;

 • гемолітичні захворювання.


 • Щеплення БЦЖ в пологовому будинку


  Відсутність імунітету до туберкульозу загрожує небезпечним захворюванням, тому лікарі настійно рекомендують своєчасно зробити вакцину новонародженому. За правилами БЦЖ вводиться підшкірно в ліве плече.
  Протипоказаннями для щеплення є:

 • перинатальне ураження ЦНС;

 • внутрішньоутробне інфікування;

 • важкі ураження мозку;

 • вроджений імунодефіцит;

 • деякі захворювання крові.


 • Ускладнення унаслідок щеплень виникають рідко, причин дві: неякісне проведення процедури, або імунітет малюка не справляється з дозуванням бактерій вакцини.
  Які щеплення роблять у пологовому будинку?

  Відмова від щеплень у пологовому будинку


  Деякі батьки сумніваються, чи варто робити щеплення у пологовому будинку. Федеральний закон закріпив за батьками право відмовитися від вакцинації дитини. У разі відмови пишеться заява на ім'я керівника медзакладу у двох примірниках, у ньому повинна міститися аргументація, чим викликаний відмову. Також обов'язкова позначка, що батьки беруть на себе відповідальність за наслідки. Під заявою ставиться підпис із розшифровкою, дата написання. Після того, як заяву буде зареєстровано, один примірник слід залишити в медустанові, а другий повинен бути на руках у батьків.