Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Що робити, якщо у дитини болить живіт?

Що робити, якщо у дитини болить живіт?

1-02-2016, 20:22
2468
0
Що робити, якщо у дитини болить живіт?
На жаль, уникнути дитячих хвороб важко навіть самим дбайливим батькам. І найбільш складними для діагностики є захворювання, що супроводжуються значним дискомфортом в районі очеревини та шлунка. Тому питання, що робити, якщо у дитини болить живіт, слід вивчити особливо ретельно.
Можливі причини больових відчуттів в районі живота
Болі в животі здатні доставити вашому малюкові масу неприємних відчуттів і потребують особливої уваги з боку мами і тата. В деяких випадках вони виявляються причиною дуже важкого стану маленького пацієнта, а в особливо запущених випадках можуть призвести до летального результату. Тому розглянемо, від чого може боліти живіт у дитини:

 • У немовлят все просто: зазвичай це скупчення газів і коліки, пов'язані з незрілістю шлунково-кишкового тракту. Тут важливо не пропустити більш серйозну хворобу, тому показати дитя лікаря просто необхідно.

 • Гостре запалення апендикса, при якому болі локалізуються трохи нижче пупка. Тому якщо дитина скаржиться, що у нього болить живіт і, крім того, у нього спостерігаються блювота, висока температура тіла, пронос зі слизової консистенції стільця, негайно викликайте швидку, щоб розвіяти найстрашніші побоювання.

 • Запальні процеси, протікають в шлунку, тонкому і товстому кишечнику, які традиційно називаються у медицині гастрити, ентерити і коліт. Дуже часто вони мають інфекційну природу і вельми небезпечні для крихт із-за ризику сепсису.

 • Інвагінація кишечника (у батьківському побуті це захворювання носить назву завороту кишок). При цьому у дитини сильно болить і як-ніби «вистачає» живіт, і перелякані батьки не знають, що робити.

 • Панкреатит, при якому підшлункова залоза неправильно виробляє ферменти, знищуючи саму себе.

 • Харчові отруєння. Під час них малюк зазвичай страждає від больових відчуттів у верхніх відділах живота.

 • Фізіологічні вади розвитку, защемлення грижі, сильні травми.

 • Кишкові інфекції, здатні привести до серйозних наслідків для всіх систем і органів вашого чада.


 • Що можна зробити, коли у дитини болить живіт?


  Звичайно, любляча мама випробує все, щоб полегшити стан свого малюка ще до приїзду лікаря або швидкої. Без точної постановки діагнозу приступати до якихось серйозних процедур не рекомендується, але ви можете провести такі процедури:

 • Укладіть дитину і помістіть міхур з льодом на живіт. Суворо заборонено до приходу спеціаліста давати знеболюючі препарати або ліки від проносу, а також годувати маленького хворого.

 • Якщо дитину нудить і болить живіт, не панікуйте: рекомендації, що робити в такому випадку, однозначні. Відкрийте вікно і запропонуйте малюкові глибоко подихати, щоб йому стало трохи легше. У якості першої допомоги педіатри радять давати розчини для регідратації невеликими порціями (Ораліт, Глюкосолан, Регідрон) або просто злегка підсолену (чайна ложка солі на літр) воду. Відомо, що робити, якщо дитину все ж рве і раніше болить живіт: попросіть його випити слабкий розчин марганцівки,
  Що робити, якщо у дитини болить живіт?
  щоб повністю очистити шлунок, зробіть клізму з розрахунку 05 л на кілограм маси тіла і обов'язково поверніть голову сина чи доньки на бік, якщо вони лежать у ліжку.

 • При розладі шлунка прийом їжі категорично заборонено і ті ж самі розчини для регідратації виявляться вельми до речі. При відсутності готових лікарських засобів, розчиніть у літрі води по 1 чайної ложки солі і соди і столову ложку цукру. Пропонуйте його невеликими порціями, якщо у дитини болить живіт, спостерігається пронос, і ви перебуваєте в розгубленості, що робити в цьому випадку.
 • Читайте також
  У дитини болить живіт і температура
  У дитини болить живіт і температура
  Причин болю в животику і високої температури у дитини досить багато, і часто вони можуть бути не пов'язані з органами травного тракту, тому батькам
  У дитини болить живіт - що можна дати?
  У дитини болить живіт - що можна дати?
  Коли боляче дитині, батьки готові на все, аби допомогти своїй дитині. Болі в животі - часті дитячі проблеми, але коли стає нестерпно боляче, то це
  У дитини болить живіт - що робити?
  У дитини болить живіт - що робити?
  Біль в животику у дітей важко локалізувати, оскільки крихти найчастіше вказують на пупок, адже вони точно не покажуть, звідки саме походить біль.
  У дитини болить живіт в області пупка - що робити?
  У дитини болить живіт в області пупка - що робити?
  У дітей біль в області пупка характерна для багатьох захворювань, а коли малюк зовсім маленький, це ускладнює постановку діагнозу. Далі визначимо
  Болить живіт у дитини
  Болить живіт у дитини
  Всі мами чудово знають, наскільки це жахливо, коли їх малюк, а може бути і зовсім не юне чадо, мучиться від болю. І особливе занепокоєння викликають
  Болить живіт у дитини: симптоми болю в животі у дітей
  Болить живіт у дитини: симптоми болю в животі у дітей
  Попередити, насамперед, можна ті болі в животі , які зумовлені харчуванням: не давайте, наприклад, грудній дитині пляшечку, в якій залишилися