Отруєння у дитини - що робити?

Отруєння у дитини - що робити?
Як ні банально це звучить, але блювота, рідкий стілець і температура зустрічаються у малюків досить часто. Ці симптоми можуть вказувати як на отруєння неякісними продуктами харчування, так і на інфекцію. Що робити, якщо у дитини сталося харчове отруєння, – перш за все, не допустити зневоднення організму.
Як можна допомогти дитині?
Симптоми, які проявляються у малюків при отруєнні, як правило, не триматися більше 48 годин і являють собою підвищення температури до 375 блювання і пронос. Мамам і татам, які вперше зіткнулися з подібною ситуацією, треба пам'ятати, що наявність у дитини темної сечі при рясних випорожненнях може говорити про зневоднення, а це привід для звернення до лікаря. Що робити при харчовому отруєнні у дитини, щоб уникнути цього стану, - педіатри рекомендують дотримуватися деяких правил.
У разі рясної блювоти необхідно:

 • протягом 12 годин з моменту появи симптомів не давати дитині їсти;

 • поїти дитину при отруєнні слід за принципом «чим частіше, тим краще», але маленькими порціями (3 чайні ложки кип'яченої води кімнатної температури кожні 5 хвилин);

 • дитину покласти в ліжко.


 • Якщо в дитини блювання відсутнє, але є розлад травлення, слід, на час, переглянути раціон харчування:

 • дитині при отруєнні можна їсти тільки те, що «в'яже» кишечник і зупиняє діарею: не розсипчасту, а клейку рисову кашу без солі, цукру і олії, сухарик вчорашнього білого хліба, яйце, зварене круто.

 • рясне пиття кип'яченої водою, невеликими порціями;

 • постільний режим.


 • Чим лікувати харчове отруєння у дитини?


  При даному захворюванні, перш за все, необхідно дати малюкові сорбент, який би зібрав всі токсичні елементи з шлунку дитини. Активоване вугілля – це те, що рекомендують давати дитині при отруєнні, проносі і блювоті, дотримуючись чітких інструкцій. Цей препарат пропонується в дозі 005 г на 1 кг ваги. Таблетку дрібно подрібнюють і засипають з ложечки малюкові в рот, після чого дають запити водою. Вугілля можна змішувати з невеликою кількістю грудного молока або суміші.
  Далі, якщо у дитини спостерігається розлад, то необхідно дати йому протидіарейні препарат, наприклад, Смекту. Для приготування суспензії необхідно в склянку налити 50-100 мл кип'яченої води і розчинити в ньому порошок. Якщо малюк зовсім маленький, то Смекту підмішують в напіврідку їжу: каші, дитяче харчування тощо, та приймають з розрахунку 4 пакета на добу - для дітей після року, а до цього віку - по 2 пакетики на день.
  Крім цього, дітям при отруєнні потрібно приймати те, що допоможе відновити водно-електролітне рівновагу, викликане поносом або блювотою. Для цього рекомендується давати малюкам Регідрон.
  Отруєння у дитини - що робити?
  Пакетик цього препарату розчиняють у літрі кип'яченої води і поять дитини невеликими порціями (по 50 мл) кожні 5-10 хвилин до припинення рясних випорожнень. Проте малюки часто відмовляються пити Регідрон, тоді на допомогу прийде БиоГая ОРС, який набагато приємніше на смак, і діти п'ють його із задоволенням.
  Отже, що робити при отруєнні їжею дитини, - питання, на який є чітка відповідь: запропонувати малюкові часте пиття, ентеросорбенти та протидіарейні препарати. Найголовніше пам'ятати, що харчове отруєння - це той стан, при якому симптоми починають проходити вже на другу добу.