У дитини болить живіт - що можна дати?

У дитини болить живіт - що можна дати?
Будь-які нездужання дітей турбують батьків і вимагають додаткової турботи. Тому дорослі часто шукають відповіді на питання: що робити, якщо у дитини сильно болить живіт, чим допомогти, і як лікувати.
Також важливо вчасно розпізнати причини, що викликають ті чи інші симптоми, щоб надати необхідну допомогу.
Чому у дитини може боліти живіт?
У новонароджених дітей частою причиною занепокоєння бувають скупчення газів, коліки. Якщо у дитини сильно болить живіт, він плаче, то можна дати кропової води, тому що вона володіє седативними, протизапальними і антибактеріальними властивостями. А це дуже корисно для розвивається травної системи малюка. Також корисний легкий масаж живота. Але особливо важливо правильне годування малюка.
У старших дітей причин болю в животі набагато більше. Розглянемо їх.

 • Гострий апендицит, панкреатит і перитоніт. Ці захворювання буває складно розпізнати самостійно, т. к. симптоми досить розмиті. Дитина скаржиться на біль в області пупка, іноді може нудити, рвати. Часто у цей час діти погано сплять і ведуть себе неспокійно.

 • Кишкова інвагінація – впровадження однієї частини кишечника в просвіт іншої. Часто зустрічається у дітей до року. Захворювання позначено повторюваними нападами, коли сильно болить живіт, відбувається блювання, дитина відмовляється від їжі і блідне. Температура тіла при цьому може бути нормальною.

 • Ентероколіт. Супроводжується підвищенням температури, болем у животі (в області пупка), кашкоподібним стільцем. Лікування цього захворювання часто проводиться в інфекційних лікарнях, хоча на розсуд лікаря може бути призначений і домашній догляд.

 • Обмеження пахової грижі. Якщо не розпізнати хворобу вчасно, це може привести до омертвіння частини кишечника. Супутні симптоми: біль у животі, нудота, блювання, неспокій дитини, блідість та пітливість.

 • Апендицит, панкреатит, перитоніт, кишкову инвагинацию, ентероколіт і обмеження пахової грижі можна точно розпізнати тільки в умовах стаціонару, тому якщо є підозра на ці захворювання, дитину госпіталізують. Батькам важливо розуміти, що коли дитину рве, він скаржиться на частий біль у животі, потрібно звернутися до лікаря. Краще перестрахуватися, ніж запустити небезпечну хворобу.
 • Дизентерія часто зустрічається у дітей. Це інфекційна хвороба, яка супроводжується поносом, блювотою, ознобом і підвищенням температури. Лікування включає постільний режим, рясне пиття (щоб попередити обезводнення організму) і спеціальна дієта.

 • Запор – поширена причина занепокоєння дитини. Батьки помітять, що дитина кілька днів не испражнялся, кал у нього сухий і твердий і все це супроводжується болями.

 • Глисти і інші паразити. Симптоми: погіршення апетиту, блювання, скреготіння зубами уві сні. Для попередження цієї хвороби потрібно навчити дитину правильній гігієні і раз в рік проводити профілактичне лікування.

 • Отруєння неякісними харчовими продуктами, ліками часто супроводжується погіршенням самопочуття, блювотою, підвищенням температури, рідким стільцем. У цьому випадку лікарі рекомендують спорожнити шлунок і часто поїти дитину теплою водою невеликими порціями.

 • ГРВІ та інші респіраторні захворювання. Буває, що ангіна та ГРЗ супроводжуються болями в області живота. Це пояснюється тим, що в організмі людини робота всіх органів взаємозв'язана. Якщо протягом основної хвороби проходить без ускладнень, то спеціального лікування часто не потрібно. На питання, чим знеболити, якщо у дитини при ГРВІ болить живіт, лікарі рекомендують спазмолітичні препарати на рослинній основі.

 • Психологічні проблеми. Якщо дитина пережив емоційне потрясіння, то це може викликати болі в животі. Уважний батько може помітити зміни в психологічному настрої своїх дітей. Тут допоможе добрий довірлива розмова, спільне вирішення проблеми, або звернення до психолога.


 • Після розгляду причин, давайте розберемо питання: чим годувати дитину, коли болить живіт, що можна приймати, що дати випити в такій ситуації:

 • при запорах корисні абрикоси, яблука, сирі овочі, відвар ромашки;

 • У дитини болить живіт - що можна дати?
  при зайвому газоутворенні - рідка їжа, кропова водичка, відвар фенхелю;

 • при діареї важливо давати пити часто і невеликими порціями, приймати відвар шкірки граната;

 • болі, які виникли з-за психологічних проблем, можна знімати за допомогою пустирника або молока з медом на ніч;

 • з ліками потрібно бути обережним, оскільки, якщо ви не впевнені в діагнозі, то до приїзду лікаря не можна давати болезаспокійливих. Це змаже картину і перешкодить лікаря. Якщо у вашої дитини все симптоми отруєння, то можна дати активоване вугілля, «Смекту», «Полісорб». При діареї - «Регідрон» або «Гастролин».