Чому зупинити блювоту у дитини?

Чому зупинити блювоту у дитини?
Сильна блювота у дитини, особливо у новонародженого, завжди лякає батьків. Між тим, цей симптом не обов'язково свідчить про серйозне захворювання. У даній статті ми розповімо вам, що викликає блювоту у дитини, і чим її можна зупинити в домашніх умовах.
Види і причини блювоти у дітей
У більшості випадків блювоту у дитини, в залежності від її характеру, викликають наступні причини:

 • Блювоту зі слизом у немовляти найчастіше викликає звичайне переїдання. У старших дітей таким чином може проявлятися ротавірусна інфекція, грип, загострення хронічного гастриту, а також деякі захворювання ЦНС.

 • Блювота з жовчю зеленувато-жовтого кольору практично завжди трапляється в результаті харчового отруєння.

 • Нарешті, блювання з кров'ю є наслідком кровотечі у травному тракті. Такий стан вимагає негайної госпіталізації, оскільки воно може загрожувати життю і здоров'ю дитини.


 • Як зупинити блювоту у дитини в домашніх умовах?


  Якщо у маленької дитини виникла блювота з кров'ю, не варто намагатися з'ясовувати, що її зупиняє. Негайно викликайте швидку допомогу і без роздумів вирушайте в лікарню. До приїзду медичних працівників не давайте дитині ніяких лікарських препаратів і навіть води. На живіт малюка можна покласти міхур з льодом.
  У всіх інших випадках ви можете спробувати полегшити стан малюка наступним чином:

 • Забезпечте дитині постільний режим. Лежати краще на боці, щоб уникнути потрапляння блювотних мас у дихальні шляхи.

 • Щоб не допустити зневоднення, дитині необхідно якомога більше пити. Запропонуйте малюкові його улюблений напій, якщо він відмовляється від звичайної води.

 • Після кожного нападу ретельно умивайте обличчя малюка чистою водою.
  Чому зупинити блювоту у дитини?

 • Через 10 хвилин після блювоти дитині необхідно давати розчин Регідрону або БиоГая ОПВ, по одній чайній ложці кожні 5 хвилин.

 • Нарешті, ви можете використовувати лікарські препарати, що зупиняють блюванню у дітей, такі як Церукал або Мотиліум. Крім того, незайвим буде прийом сорбентів, наприклад, активованого вугілля або Ентеросгелю. У деяких випадках може допомогти і Смекта, адже вона обволікає слизову кишечника і гальмує його перистальтику, зменшуючи блювотні позиви. Будь-які лікарські засоби у новонароджених малюків до року можуть застосовуватись тільки після консультації з лікарем.