Блювота у дитини без температури і проносу - що робити?

Блювота у дитини без температури і проносу - що робити?
Маленькі діти час від часу хворіють. Хтось частіше, хтось рідше. У будь-якому випадку, батькам потрібно знати, як діяти при прояві різних симптомів. Давайте розглянемо питання про те, що робити, якщо у дитини блювота без температури і проносу. До того, як приймати лікарські препарати, потрібно зрозуміти, чому це відбувається.

Причини блювоти у дітей без підвищення температури


Дитини може нудити на початку захворювання ГРВІ. Це супроводжується звичайними симптомами ГРЗ, а саме, нежить, біль у горлі, кашель, загальне погіршення самопочуття. Часто в таких випадках спочатку в дитини з'являється нудота, яка може перейти і в блювання без підвищення температури тіла.
Причиною розглянутих симптомів можуть стати і вірусні захворювання. Як, наприклад, ангіна.
Хвороби травної системи часто провокують блювоту у дитини без температури. Точний діагноз у такому випадку може поставити тільки фахівець після обстеження. Причиною нудоти і блювоти можуть стати:

 • гастрит;

 • непрохідність кишечнику;

 • гострий апендицит;

 • захворювання печінки, підшлункової залози;

 • порок розвитку м'язового шару шлунка (пілоростеноз);

 • захворювання жовчного міхура;

 • вроджена деформація стінки стравоходу.


 • Блювота у дитини може статися внаслідок отруєння їжею, невідповідними лікарськими препаратами, неправильне введення прикорму або в результаті алергії на який-небудь продукт.
  Ще один фактор, який іноді стає причиною нудоти і блювання у дитини без підвищення температури - психологічний. Сильні негативні переживання викликають погіршення самопочуття. Особливо це помітно у школярів, в період перехідного віку, і в моменти, коли діти починають ходити в садок.
  Захворювання центральної нервової системи також провокують блювоту і погіршення загального самопочуття дитини. Причинами можуть стати:

 • травма черепа при пологах;

 • забиття та струс головного мозку;

 • пухлини.


 • Якщо є підозри на захворювання ЦНС, педіатр направить вас до невролога.
  У грудних дітей часто буває блювота, яка називається зригуванням. Це явище вважається нормальним, і по мірі дорослішання проходить. Виняток становлять випадки, коли в блювотної маси батьки помічають слиз зеленуватого або коричневого кольору, неприємний запах, якщо дитина погано себе почуває. У таких випадках потрібна обов'язкова консультація дитячого лікаря.
  Також маленькі діти, які норовлять спробувати на смак всі цікаві предмети, які можуть проковтнути дрібну іграшку або деталь. Що, в свою чергу, іноді викликає блювоту. Якщо є підозри на проковтування стороннього тіла, і предмет не вийшов сам, то в лікарні лікар зможе простежити рух деталі по травній системі дитини і прийняти потрібні рішення для надання допомоги.

  Чим лікувати блювоту у дитини, що протікає без підвищення температури?


  Блювота у дитини без температури і проносу - що робити?
  Якщо нудота продовжується тривалий час, і вам не зрозумілі її причини (тобто це не звичайне зригування) потрібно звернутися до фахівця. Поки ви чекаєте лікаря, потрібно забезпечити дитині постільний режим. Укласти його на бік, голова повинна бути піднята. Більше давати пити і не змушувати. У цей час не можна займатися самолікуванням: давати антибіотики, спазмоголики, промивати шлунок, тим більше з використанням будь-яких препаратів.
  Отже, якщо у дитини сильна блювота без температури, яка викликає у вас тривогу, викличте лікаря додому, запам'ятавши і повідомивши всі інші симптоми, якими супроводжувалося захворювання малюка. Це допоможе лікарю правильно зорієнтуватися і призначити правильне лікування.