Незважаючи на те, що гикавка є нормальним фізіологічним процесом, багато мам задаються питанням, чому немовля часто гикає, і потрібно з цим щось робити. Найскладнішим для батьків, мабуть, є розмежування норми від патології. Те, що немовля часто гикає, знають більшість мам, але варто хвилюватися із-за частоти і тривалості, знають не всі.
Причини природної гикавки у немовлят
Заковтування повітря. При годуванні або під час плачу немовлята часто заковтують повітря, який провокує виникнення не тільки коліків, але і гикавки. Найчастіше дитина починає гикати відразу ж після їжі або плачу. Щоб полегшити стан дитини, слід взяти його на руки і потримати вертикально до того моменту, поки повітря не вийде. Перегодовування. Якщо дитина їсть з апетитом, то, незважаючи на поширену думку, що дитина сама знає, скільки їжі йому необхідно, малюк все ж може з'їдати значно більше, ніж йому потрібно. Великий обсяг їжі розтягує стінки шлунка, а це викликає скорочення діафрагми і провокує гикавку. Спробуйте годувати дитину не «на вимогу», а з інтервалом 15-2 години між годуваннями. Якщо ж дитина гикає не після, а під час годування, то спробуйте дати дитині 1-2 ложечки води і продовжуйте годувати тільки після припинення гикавки. Переохолодження. За статистикою найчастіше малюки страждають від перегріву, ніж від переохолодження, але повністю цей варіант відкидати не варто. Щоб перевірити побоювання, спробуйте у немовляти носик, ручки і спинку. Якщо дитина все ж гикає від холоду, то перше, що слід зробити, це додати його на кілька хвилин до грудей або просто поносити на руках. Переляк. Деякі малюки негативно реагують на різні дратівливі чинники: велика кількість людей, гучні звуки, яскраве світло. Для того щоб допомогти малюкові впоратися з переляком, слід усунути дратівливий чинник. Пройде зовсім небагато часу, і дитина перестане бути таким вразливим. Причини патологічної гикавки у дітей
Якщо дитина гикає часто і тривало (більше 10 хвилин) і не перестає, щоб ви не робили, то не відкладайте візит до лікаря,
тому що гикавка може бути одним з ознак серйозного захворювання. На щастя, патологічна гикавка зустрічається вкрай рідко і може виникати при:
порушення ЦНС; внутрішньоутробної гіпоксії (кисневе голодування); запаленні легенів; хвороби печінки або кишечнику; травмі спинного мозку або грудної клітки. Дотримуючись наших порад, ви більше ніколи не будете переживати по приводу, чому ваш немовля часто гикає, і що з цим потрібно робити.