Той факт, що еозинофіли підвищені у дитини викликає в батьків тривогу, але не тільки через занепокоєння про здоров'я малюка, але і в зв'язку з власним здоров'ям, оскільки нерідко еозинофілія носить спадковий характер. Але перш ніж приймати заходи, слід розібратися, що собою являють еозинофіли, які норми їх вмісту в крові і причини змін рівня показників.
Що таке еозинофіли?
Еозинофіли в крові у дітей і дорослих - один з видів лейкоцитів, які утворюються в кістковому мозку і діють у тих тканинах, які потрапляють з кровотоком, а саме в легенях, шлунково-кишковому тракті, капіляри шкірного покриву. Вони виконують наступні функції:
антигістамінну; фагоцитарну; антитоксичну; участь в алергічних реакціях. Їх основне призначення в організмі полягає в боротьбі з чужорідними білками, які вони поглинають і розчиняють.
Еозинофіли - норма у дітей
Показники концентрації цих тіл в крові залежить від віку дитини. Так, наприклад, рівень еозинофілів може бути підвищений у грудної дитини до 8%, а у дітей старшого віку показник в нормі не повинен перевищувати 5%. Визначити рівень частинок можна, здавши розгорнутий аналіз крові з лейкоцитарною формулою.
Еозинофіли підвищені у дитини: причини
Найбільш частою причиною підвищення (помірного, не більше 15%) еозинофілів у дитини в крові є реактивна еозинофілія, яка є відповіддю організму на алергічні реакції, найчастіше на коров'яче молоко або лікарські препарати. Якщо мова йде про немовля, то причиною інтенсивного вироблення лейкоцитів спинним мозком можуть бути внутрішньоутробні інфекції. У такому випадку говорять при спадковій еозинофілії. У дітей старшого віку підвищення рівня еозинофілів свідчить про глистової інвазії, дерматологічних захворюваннях, грибкових ураженнях. Якщо рівень перевищує 20%, то мова йде про гиперэозинофильном синдромі, наявність якого свідчить про те, що вражені головний мозок, легені, серце. Синдром тропічної еозинофілії - також є наслідком зараження паразитами в умовах спеки і підвищеної вологості через недотримання норм гігієни. Симптомами синдрому є: астматичний кашель, наявність эозинофильных інфільтратів в легенях, задишка. У деяких випадках еозинофілія супроводжує злоякісні пухлини, захворювання крові: лімфоми, мієлобластні лейкози. Васкуліти. Попадання стафілококів в організм дитини. Нестача в організмі іонів магнію. Еозинофіли знижені у дитини
Якщо у дитини в крові знижена концентрація еозинофілів, такий стан називають эозинопией. Воно розвивається в момент гострого перебігу того чи іншого захворювання, коли всі лейкоцити спрямовані на його усунення і боротьбу з чужорідними клітинами, «господарюючими» в організмі.
Можливий також варіант анэозинофилии - коли даний вид лейкоцитів в принципі відсутня в організмі.
Еозинофіли підвищені у дитини: лікування
При реактивної еозинофілії не потрібно ніякого спеціального лікування. Рівень еозинофілів буде поступово знижуватися сам, у міру того, як буде проходити лікування основного захворювання, що викликало цей стан.
При більш серйозних захворюваннях, що спровокували гиперэозинофильный синдром, а також спадкової еозинофілії можливе призначення препаратів, що пригнічують вироблення цієї групи лейкоцитів.
По завершенню курсу лікування слід знову здати аналіз крові на визначення вмісту еозинофілів у крові.