Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

З якого місяця можна підгодовувати дитину і чим?

30-01-2016, 15:38
1274
0
З якого місяця можна підгодовувати дитину і чим?
З моменту появи на світ немовля годують виключно молоком матері або спеціальною молочною сумішшю. До певного віку ці продукти несуть в собі весь необхідний для крихти запас вітамінів і корисних мікроелементів.
Тим не менш, через деякий час материнського молока або суміші буде вже недостатньо, і в щоденний раціон малюка доведеться вводити прикорм. Питання, коли і чим можна починати підгодовувати дитину, є спірним. Згідно з рекомендаціями Всесвітньої Організації охорони Здоров'я, знайомити немовляти з новими продуктами, відмінними від суміші або молока, слід не раніше виконання йому 6 місяців.
Між тим, багато лікарів вважають, що для дітей, які позбавлені молока матері, це потрібно починати робити трохи раніше. До того ж, кожна мама вирішує це питання для себе сама. У даній статті ми розповімо вам, коли і з чого почати підгодовувати малюка, щоб не нашкодити його здоров'ю.

Коли і чим потрібно підгодовувати малюка?


Навіть якщо ваш син або донька знаходиться виключно на природному вигодовуванні, і йому вже виповнилося 6 місяців, перед введенням прикорму необхідно проконсультуватися з лікарем. Кваліфікований лікар об'єктивно оцінить загальний стан здоров'я дитини і рівень його розвитку і підкаже вам, з якого місяця можна підгодовувати дитину, і ніж.
Як правило, дітям-немовлятам з 6 місяців починають акуратно пропонувати каші, починаючи з гречаної. Робити це необхідно поступово, уважно відзначаючи будь-яку реакцію дитини в спеціальному харчовому щоденнику. Спочатку слід вибирати безмолочні каші, оскільки недосконала травна система немовляти може не впоратися із засвоєнням білка коров'ячого молока.
Трохи пізніше, приблизно через 2-3 тижні, познайомте дитину з фруктовими та овочевими пюре. Їх можна не тільки готувати самостійно, але і купувати в магазинах дитячого харчування, єдиної думки лікарів на цей рахунок не існує. У будь-якому випадку, готувати самостійно можна тільки зі свіжих, ретельно вимитих і очищених від шкірки фруктів і овочів.
Приблизно в 8 місяців можна вводити м'ясо. Починати необхідно з дієтичних сортів, таких, як кролятина і індичка. У перший день дитині можна запропонувати лише половину чайної ложки м'ясного пюре, а потім потихеньку збільшити його щоденну порцію до 50 грам.
В 9-10 місяців дитина може спробувати яєчний жовток і пюре з риби. Будьте обережні з цими продуктами – вони можуть викликати досить сильну алергічну реакцію.

З якого місяця починають підгодовувати дитину-штучника?


Вік введення прикорму для дітей-искусственников в різних ситуаціях може варіюватися від 35 до 55 місяців. Звичайно першими вводять овочеві пюре. Спочатку половину чайної ложки такого продукту дають дитині на сніданок і протягом дня спостерігають, як він відреагував. Якщо все в порядку, на наступний день овочі пропонують в обід, збільшивши кількість в 2 або 3 рази.
З якого місяця можна підгодовувати дитину і чим?

Так, поступово, щоденну порцію збільшують до тієї кількості, яка рекомендував лікар. Відразу ж, як тільки малюк повністю адаптувався до нового продукту, можна спробувати ввести наступний. Звичайно це відбувається через 4-7 днів.
Спочатку давайте малюкові тільки однокомпонентні пюре. Так ви зможете відразу ж відреагувати, якщо у нього проявиться алергічна реакція, і не будете сумніватися, який продукт в тому чи іншому випадку є алергеном. Найкраще вводити овочеві пюре у наступній послідовності – кабачок, цвітна капуста, брокколі, гарбуз, моркву.
Читайте також
Таблиця прикорму в 5 місяців при штучному вигодовуванні
Таблиця прикорму в 5 місяців при штучному вигодовуванні
У 5 місяців дитина отримує штучну суміш, вже пробує перший прикорм. Це сік і фруктове пюре. Чим підгодовувати малюка далі? У розпорядженні матусь є
Коли вводити м'ясо дитині?
Коли вводити м'ясо дитині?
В наші дні ведеться багато розмов про те, чи потрібно давати дитині м'ясо. Однозначну відповідь фахівців - м'ясо дітям молодшого віку необхідно, воно
Перший прикорм при штучному вигодовуванні
Перший прикорм при штучному вигодовуванні
Перший прикорм дітей, які перебувають на штучному вигодовуванні злегка відрізняється від того, який пропонується дітям-немовлятам. У нашій статті ми
Перший прикорм: овочеве пюре
Перший прикорм: овочеве пюре
Введення прикорму - відповідальний захід у житті малюка і його батьків. Багато мам воліють починати його овочів. Але які овочі запропонувати дитині
Коли вводити прикорм при змішаному вигодовуванні?
Коли вводити прикорм при змішаному вигодовуванні?
Якщо ваша дитина на змішаному вигодовуванні, вводити прикорм потрібно рано і дуже обережно. Коли доцільно починати прикорм малюка на змішаному
Прикорм у 4 місяці на штучному вигодовуванні
Прикорм у 4 місяці на штучному вигодовуванні
Малюк, який харчується сумішшю, рано починає потребувати додаткової їжі. Адже суміш - це не молоко, і вона не вміє адаптуватися під потреби дитини.