Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Надбавка у вазі у немовлят

Надбавка у вазі у немовлят

30-01-2016, 15:51
3527
0
Надбавка у вазі у немовлят
По тому, як немовля збільшує масу тіла, можна судити про стан його здоров'я. Надбавка у вазі у немовлят залежить від багатьох факторів: кількості і характеру харчування, наявності вроджених аномалій ( пороки серця , травної системи), спадковій непереносимості амінокислот або лактози через відсутність ферментів. Далі ми розглянемо норми надбавки ваги у немовлят, а також в яких випадках вага дитини може бути більше або менше норми.


Таблиця набору ваги у немовлят по місяцях
Експертами ВООЗ розроблені норми надбавки ваги немовляти по місяцях, у яких допускаються невеликі коливання. Так, наприклад, у високорослих батьків народжуються великі діти, і вони можуть набирати більше маси. І, відповідно, у маленьких батьків діти народжуються невеликими і можуть набирати менше за інших дітей. Середньостатистичний новонароджений народжується з вагою від 2650 до 4500 кг І за перший тиждень може втратити до 10% від маси тіла. У середньому, перші півроку малюк набирає по 800 грам за місяць, що відображено у формулі:


Маса тіла = вага тіла при народженні (г) + 800*N, де N – кількість місяців.


Починаючи з сьомого місяця життя набір ваги значно зменшується і визначається по наступній формулі:


Маса тіла = вага тіла при народженні (г) + 800*6 (вага, який набрав дитина за перші півроку) + 400*(N-6), де N – кількість місяців від 6 до 12.


Проте педіатри оцінюють не окремо масу тіла дитини, а співвідношення маси до зросту (масо-ростовий показник), що дає підставу говорити про гармонійність розвитку дитини. Далі представлена таблиця норми збільшення росту і ваги немовлят ВООЗ.

Надбавка у вазі у немовлят

Відхилення в наборі ваги у немовлят
Відразу хочеться відзначити, що народження великого дитини (більше 45 кг) можливо, у батьків, які мають схильність до підвищення цукру в крові. А народження виснажених гипотрофичных дітей говорить про фетоплацентарної недостатності , внутрішньоутробної інфекції аномалії внутрішніх органів.
Збільшення ваги у немовляти залежить від виду вигодовування. Так, діти на грудному вигодовуванні в більшості випадків набирають згідно наведеної таблиці, а ті, хто на штучному зазвичай крупніше своїх однолітків. При недостатній кількості молока у мами або якщо воно не відповідає належному складу, немовля може недостатньо набирати вагу. Занадто великий набір маси тіла у грудничка може говорити про патологію серцево-судинної, дихальної та ендокринної системи.


Як визначити, що дитина погано набирає вагу?
Молоді мами часто не відразу можуть визначити, що їх малюкові не вистачає того молока, яке є. Для цього потрібно звернути увагу на поведінку дитини. Якщо дитина наїдається, то він може мирно спати до 3 годин, а навіть якщо він спить, то не виявляє роздратування. Голодна дитина засинає лише на невеликі проміжки часу, після чого прокидається і вимагає чергового годування.
Надбавка у вазі у немовлят
Новонароджена дитина повинна мочитися до 20 разів на добу, а оправлятися 3-4 рази. Заради експерименту можна спробувати зважити дитину до і після годування. Він повинен збільшити свою вагу на 60 грам.


Таким чином, ми розглянули, скільки повинен набирати новонароджена дитина за перший рік життя. Якщо дитина не набирає вагу, то слід звернутися до лікаря-педіатра для того, щоб визначити причину. Якщо причиною недостатнього набору ваги є гіпогалактія, то лікар допоможе підібрати гарну суміш і дасть рекомендації по змішаного вигодовування, а також порадити лікарські засоби для стимуляції лактації.
Читайте також
Скільки повинна з'їдати дитина в 2 місяці?
Скільки повинна з'їдати дитина в 2 місяці?
В будь-якому віці у крихт є певні норми харчування, яких повинні дотримуватися матусі. Але все це лише усереднені цифри, і бути може вашій дитині
Скільки повинен важити дитина в 1 місяць?
Скільки повинен важити дитина в 1 місяць?
Перший місяць життя малюка є вельми показовим у плані оцінки його здоров'я. Тому педіатр обов'язково відстежить надбавку у вазі і зростанні від
Скільки дитина повинна набирати вагу по місяцях?
Скільки дитина повинна набирати вагу по місяцях?
Всі молоді мами переживають, щоб їх малюк добре їв. Але як перевірити, чи ситий малюк, чи вистачає йому їжі? Для цього необхідно робити контрольні
Дитина погано набирає вагу
Дитина погано набирає вагу
Один з показників, за яким уважно стежать педіатри і батьки після народження дитини - його вага. І іноді вони можуть відзначати, що малюк дуже погано
Нормальна вага новонародженого
Нормальна вага новонародженого
В останні роки статистика пологових будинків рясніє списками маловагих новонароджених і малюків - «гігантів» з вагою понад 5 кг І те, і інше виходить
Якою повинна бути надбавка у вазі у новонароджених?
Якою повинна бути надбавка у вазі у новонароджених?
Процес догляду за новонародженим дитиною завжди пов'язаний з певними труднощами і тривогами. Молодим батькам непросто звикнути до своєї нової ролі,