Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Резус конфлікт при вагітності

16-09-2014, 17:28
2843
0
Резус конфлікт при вагітності
Оскільки у 75% людей в еритроцитах крові є білок, який називається Rh, їх тип крові вважається Rh-позитивним. У15% цього білка немає, тому їх тип крові - Rh-негативний. Особливе значення резус-належність набуває під час вагітності. Чому?
Сіли у майбутніх батьків різний Rh-фактор крові (у жінки негативний, а в чоловіка позитивний), дитина може отримати у спадок будь-який з них. Добре, якщо резус-фактор малюка співпаде з маминим (це відбувається, коли у майбутнього тата є родичі з Rh-негативним типом крові).
Гірше, якщо Rh-приналежність виявиться різною: в цьому випадку між мамою і малюком може виникнути резус-конфлікт , який призведе до розвитку гемолітичної хвороби у дитини . На щастя, під час першої вагітності цього, швидше за все, не станеться, і через 9 місяців на світ з'явиться здорова дитина. Однак у пам'яті імунної системи жінки залишиться слід (лікарі назвуть це явище сенсибілізацією), який під час наступної вагітності може заявити про себе появою резус-конфлікту.

Механізми дії
Що відбувається у випадку Rh-конфлікту? Еритроцити крові дитини з Rh-позитивної приналежністю потрапляють в кровотік мами з негативним резус-фактором. «У знак протесту» організм жінки починає виробляти антирезус-антитіла, які проходять через плаценту і руйнують еритроцити дитини. В результаті у дитини починається анемія, а у крові накопичується токсична речовина (білірубін).
Чому виникає Rh-конфлікт?Жінці було зроблено переливання крові без урахування Rh-належності.
Пацієнтка перервала вагітність після 8 тижнів, або у неї стався викидень.
У старшої дитини Rh-позитивний тип крові.
Загроза переривання вагітності супроводжується кров'яними виділеннями.Погляд всередину
Щоб зрозуміти, як почувається дитина, лікарі роблять наступне.Визначають кількість Rh-антитіл у крові майбутньої мами (їх збільшення свідчить про Rh-конфлікт).
Після 18-20 тижнів вагітності призначають УЗД, яке допомагає виявити серйозну стадію гемолітичної хвороби у дитини.
Навколоплідні води досліджують, отримані з допомогою амніоцентезу, і кров дитини (її «видобувають» під час кордоцентеза). Другий аналіз допомагає визначити Rh-приналежність малюка і оцінити ступінь гемолітичної хвороби.Як позбутися від неприємностей?
Оскільки гемолітичну хворобу легше попередити, ніж вилікувати, фахівці повинні ставитися до жінки з негативним резус-фактором дуже уважно.Переливання крові пацієнтів треба проводити з урахуванням їх Rh-належності.
Краще, якщо перша вагітність у майбутньої мами з Rh-негативним типом крові закінчиться народженням дитини.
Всім жінкам з негативним резус-фактором після народження Rh-позитивної дитини, переривання вагітності після 8 тижнів, позаматкової вагітності або акушерських операцій лікарі рекомендують спеціальний препарат: антирезусний імуноглобулін. Одну дозу цього засобу потрібно ввести в протягом 48 годин, а ще краще в перші дві години після пологів, аборту, операції у зв'язку з позаматковою вагітністю. Що стосується кесаревого розтину або ускладнень, викликаних відшаруванням плаценти, жінці знадобиться подвійна порція ліки.Нове слово
У наш час лікарі почали застосовувати новий препарат: імуноглобулін антирезус «БэйРоу-Ді» (Bayer), який на відміну від інших засобів можна використовувати протягом вагітності. Щоб попередити появу резус-конфлікту поки малюк знаходиться в маминому животі, його вводять майбутнім мамам з резус-негативним типом крові на терміні 28 тижнів незалежно від Rh-приналежності дитини: після кордоцентеза і амніоцентезу; якщо є загроза переривання вагітності з кров'яними виділеннями: після народження малюка з Rh-позитивним типом крові (повторне введення).
Читайте також
Група крові дитини і батьків
Група крові дитини і батьків
У наш час батьки можуть заздалегідь дізнатися не тільки стать, колір очей і волосся дитини, але і з великою ймовірністю визначити його групу крові.
Резус-конфлікт при вагітності: чим він небезпечний і як себе вести?
Резус-конфлікт при вагітності: чим він небезпечний і як себе вести?
Жінка з негативним резус-фактором крові, виношує дитину, дізнавшись, що у плоду резус позитивний, буває страшно: чи не стане це причиною серйозних
Складні пологи - не вирок!
Складні пологи - не вирок!
Тільки нечисленні вагітності і пологи проходять за схемою, тому виникнення нетипових ситуацій все ж можливо. В процесі появи довгоочікуваного дива,
Які аналізи потрібно здати при плануванні вагітності?
Які аналізи потрібно здати при плануванні вагітності?
Плануючи вагітність, кожна жінка повинна мати уявлення про набір аналізів: обов'язкових і додаткових, які слід здати і скільки часу на це
Резус-конфлікт. Вплив резус фактора на дитину
Резус-конфлікт. Вплив резус фактора на дитину
Різний резус-фактор у подружжя від них вимагає більш серйозного ставлення до можливої вагітності. Резус-фактор - це особливий білок
Гемолітична хвороба новонароджених
Гемолітична хвороба новонароджених
При цьому захворюванні розвивається анемія у крові з'являються молоді форми еритроцитів. В основі гемолітичної хвороби новонароджених лежить