Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Запалення апендициту під час вагітності

Запалення апендициту під час вагітності

17-09-2014, 22:28
2390
0
Запалення апендициту під час вагітності
Більшість майбутніх мам, які відчувають біль у черевній порожнині, пов'язують її зі своїм становищем. Найчастіше вони мають рацію, але бувають випадки, коли причина болю - апендицит при вагітності .
Близько 35 відсотків вагітних жінок стикаються з цією проблемою. Апендицит являє собою запалення червоподібного відростка. Досі не з'ясовано точні причини цього запалення. Закупорка просвіту, існуючого між товстою кишкою та апендиксом, - це одна з версій. Запальний процес починається внаслідок порушення кровопостачання відростка.

У вагітних жінок з-за росту матки збільшується імовірність здавлювання відростка.

Симптоми апендициту під час вагітності


З урахуванням того, що організм кожної жінки особливий, то складно виділити певні симптоми апендициту.
Найчастіше при запаленні жінка відчуває біль у верхній частині живота, поступово біль переходить у черевну порожнину (нижню праву частину). Часті симптоми апендициту - нудота, розлад шлунку, блювання. Коли біль незначна, то вона поширюється на всю область черевної порожнини.

Якщо жінка лягає на правий бік, її матка тисне на запалений відросток, з-за чого збільшуються хворобливі відчуття.
З часом біль може переміститися в праву клубову область або навіть в підребер'ї. Місце, де з'являються больові відчуття, залежить від розташування відростка. Коли відросток межує з сечівником, виникають болі і часті позиви до сечовипускання можна переплутати з циститом .

Вплив апендициту на плід, що розвивається


З'явилося під час вагітності запалення апендициту, безумовно, становить загрозу малюкові, аж до переривання вагітності .
Хоч і рідко, але бувають випадки передчасної відшарування плаценти у вагітних з апендиксом. Якщо почалася відшарування, важливо вчасно це діагностувати і лікувати, тоді вдасться зберегти вагітність.

Також може статися внутрішньоутробне інфікування малюка, якщо почнеться запалення плодових оболонок. В даному випадку потрібна антибактеріальна терапія.

Як діагностують апендицит у вагітних


Найчастіше при запаленні апендициту підвищується температура тіла, виникає біль в правому боці при пальпації доктором або просто в стані спокою.
Аналіз сечі при наявності запалення покаже підвищену кількість лейкоцитів. Але одного аналізу сечі недостатньо для постановки діагнозу, так як підвищення лейкоцитів могло відбутися з-за інфекції або будь-якого іншого запального процесу.
Ультразвукове обстеження є одним з найбільш достовірних методів для визначення запалення апендициту. Але з допомогою УЗД тільки у половини пацієнтів можна діагностувати абсцес або збільшення відростка.
Лапароскопія дозволяє розглянути всі органи черевної порожнини. Цей метод діагностики найбільш достовірний.


Видалення апендициту при вагітності


На сьогоднішній день є два способи по видаленню апендициту: стандартна операція і лапароскопія (спеціальні проколи в черевній порожнині). Під час стандартної операції хірург робить розріз шкіри, видаляє апендицит і накладає шви. Вже через тиждень шви знімають.
Лапароскопія виконується з використанням оптичної системи. При даній процедурі досить зробити невеликі отвори в черевній порожнині і видалити відросток. В результаті такої операції вагітна жінка відчуває не дуже сильну післяопераційний біль, а одужання настає швидше. Даний метод вважається найбільш оптимальним методом видалення апендициту у майбутніх мам.
Після операції вагітній жінці необхідно пильну увагу фахівців, щоб запобігти будь-які ускладнення.
Читайте також
Ознаки апендициту у дітей
Ознаки апендициту у дітей
Апендицит або запалення апендикса - часте захворювання у дорослих і дітей. Але якщо перші можуть самі пояснити симптоми, то малюки, особливо перших
Ознаки апендициту у підлітків
Ознаки апендициту у підлітків
Особливість запалення апендициту в дитячому і підлітковому віці в тому, що воно розвивається досить швидко і загрожує серйозними ускладненнями, аж до
Що робити, якщо турбують коліки під час вагітності?
Що робити, якщо турбують коліки під час вагітності?
У багатьох жінок кольки при вагітності викликають хвилювання і занепокоєння. Що ж є причиною кольок у животі і чи існують ...
Цистит при вагітності: причини, симптоми і лікування
Цистит при вагітності: причини, симптоми і лікування
Така проблема, як цистит при вагітності , є досить поширеною серед жінок. Органи статевого і сечової системи розташовані близько один до одного.
Симптоми апендициту у дітей
Симптоми апендициту у дітей
Щоб уникнути біди, запам'ятайте симптоми, характерні для апендициту і вчасно викликайте «швидку». Захворювання починається гостро,
Гострий апендицит у дітей
Гострий апендицит у дітей
Це гостре запалення червоподібного відростка, що відходить від сліпої кишки (початкового відділу товстого кишечника). Найчастіше розвивається у