Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Стрімкі пологи: що таке і як себе вести?

17-09-2014, 22:29
2419
0

Стрімкі пологи: що таке і як себе вести?
Що таке стрімкі пологи?


Стрімка родова діяльність є серйозною патологією, яка, на жаль, зустрічається дуже часто. Стрімкість пологів пов'язана з порушенням скорочувальних функцій матки.
Дана патологія характеризується повільним процесом розкриття шийки матки, голівка дитини на протязі довгого часу притиснута до виходу малого тазу, після чого відбувається її стрімке просування.
Незважаючи на те, що тривалість стрімких пологів може бути такий же, як і при звичайних 9-12-часових пологах, але при цьому вигнання плоду відбувається занадто швидко. Ймовірно, при швидких пологах пса періоди народження плода вкорочені.
У подібних ситуаціях у первородящих жінок стрімкі пологи тривають не більше 4 годин, а у повторнородящих - не більше 2 годин. Нерідко в таких ситуаціях відбуваються домашні пологи .

Із-за чого відбуваються стрімкі пологи?

Генетична патологія м'язових клітин, при якій різко збільшена збудливість, тобто для скорочення матки потрібен менший потенціал. У зв'язку з тим, що причина пов'язана з генетичними даними, ця патологія може передаватися спадковим шляхом. Якщо мати чи родичі по її лінії стикалися з даною патологією, то є ймовірність їх повторення у потомства.
Сильна збудливість нервової системи. Майбутня мама психологічно не готова до пологів, що сприяє надмірній родовій діяльності.
Порушення обміну речовин, захворювання ендокринних залоз, яким жінка зазнала ще до вагітності.
Наявність запальних гінекологічних захворювань.
Попередні пологи пройшли швидко або з якими-небудь травмами.
Первородящая старше 30 років або молодше 18. До настання 18-річного віку жіночий організм є незрілим, нервова система є непідготовленою до вагітності і майбутніх пологів. У жінок, які старші 30 років, звичайно, спостерігалися якісь запальні гінекологічні або які-небудь інші хронічні захворювання тощо.
Всілякі патології (захворювання нирок, гестоз під час вагітності та інші патології).
Надмірне або необґрунтоване застосування препаратів, що стимулюють пологи медичним персоналом щодо вагітної.Як визначити, що почалися стрімкі пологи?


Пологи починаються раптово, перейми при цьому сильні і повторюються через невеликий відрізок часу, призводять до швидкого і повного розкриття шийки, тому в таких випадках рідко застосовується анестезія пологів .
У той же час у жінки спостерігається прискорене дихання і пульс, артеріальний тиск підвищується. Потуги проходять також стрімко - за кілька потуг плід з'являється на світло, потім виходить послід.


Чим загрожують стрімкі пологи?


Стрімка родова діяльність може не мати жодних наслідків, однак, ускладнення не виключаються як для дитини, так і для матері.
Під час стрімких пологів у вагітної може відшаруватися плацента ще до моменту народження дитини. Якщо вчасно не надати вагітній медичну допомогу, відкрилася кровотеча може спричинити за собою безліч проблем, аж до хірургічного видалення матки. Дитина ж, у зв'язку з передчасною відшаруванням плаценти буде страждати нестачею кисню (гіпоксією).
При стрімкій пологової діяльності, у зв'язку з швидким просуванням голівки дитини по родових шляхах, вона зазнає сильного здавлювання, що може спричинити за собою травму, внутрішньочерепний крововилив, що в свою чергу тягне за собою інші негативні наслідки (параліч, порізи, загибель плода).
Для жінки, стрімке просування плоду загрожує серйозними травмами: глибокими розривами шийки матки, піхви та промежини.
Також це може призвести до того, що м'язи матки погано скорочуватися, що призведе до післяпологовому кровотечі.
Читайте також
Причини передчасних пологів
Причини передчасних пологів
Чим краще догляд за жінкою під час вагітності, тим менше ризик передчасних пологів . Існує безліч різних чинників, що провокують передчасні
Чому відбувається відшарування плаценти?
Чому відбувається відшарування плаценти?
Плацента починає формуватися з того моменту, як плід прикріпився до стінки матки. За формою вона схожа на плоский диск. З маткою вона з'єднана
Відходження вод при вагітності можливо пропустити таку важливу подію?
Відходження вод при вагітності можливо пропустити таку важливу подію?
Захисна функція плаценти Під час вагітності дитина знаходиться в матці, а точніше - в околоплодном міхурі, в якому ...
Розриви шийки матки при пологах - важке випробування
Розриви шийки матки при пологах - важке випробування
У сучасному світі причиною розриву матки часто є неспроможність при вагітності рубця матки. Причиною виникнення рубця на матці може бути операція
Провісники повторних пологів
Провісники повторних пологів
У повторнородящих зменшується або зовсім зникає страх, який під час перших пологів переважав над усіма іншими почуттями. Жінка знає, як слід себе
Передчасні пологи: причини та поведінка вагітної
Передчасні пологи: причини та поведінка вагітної
Очікування народження дитини - радісна подія в житті жінки, але іноді виникає страх народити раніше покладеного терміну, а «скоріше» не хочеться