Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Герпес під час вагітності: причини і методи лікування

Герпес під час вагітності: причини і методи лікування

17-09-2014, 22:30
862
0
Герпес під час вагітності: причини і методи лікування
Герпес виникає при попаданні в організм вірусів цього виду. Герпес під час вагітності найчастіше виникає на шкірі губ і обличчя. Рідше - на статевих органах (генітальний герпес).

Рецидив захворювання в період вагітності пов'язаний з ризиком для плоду. Тому при будь-яких, навіть незначних проявах потрібна термінова консультація у лікаря. Він повинен призначити адекватну противірусну терапію.

Що таке герпес і його негативний вплив на вагітність


Вірус герпесу проявляється ураженням слизових оболонок і шкіри людини. Є досить поширеним захворюванням у молодих жінок під час вагітності. Може негативно вплинути на перебіг виношування немовляти.
З кожним роком кількість жінок, носіїв цього захворювання збільшується та становить приблизно 20 чоловік з 100. Навіть вірус простого герпесу може вплинути на плід. Якщо під час вагітності жінка в перший раз захворіла цим вірусним захворюванням, то виникає великий ризик передчасних пологів. Причому, чим менше термін вагітності, тим ужастнее наслідки для плода.

Рецидив або первинний епізод у першому триместрі герпесной інфекції призводить до викидня приблизно 85% від усіх випадків захворювання.

Герпес у другому триместрі приводить до фізичних потворності плоду і до серйозних вад розвитку внутрішніх органів (порок серця, полікістоз нирок тощо)
Самі більш-менш безпечним періодом вважається третій триместр. Герпес не завдає серйозної шкоди плоду. Однак саме в цей період виникає ризик розвитку герпесу новонародженого, який призводить до смерті приблизно 50% народжених дітей з цим захворюванням.
Найбільший відсоток випадків герпесу у вагітних жінок припадає на його генітальну форму, яка вважається найнебезпечнішою.
Небезпека генітального герпесу
Генітальний герпес у жінок викликає вірус простого герпесу 2 типу. Шляхи зараження різноманітні. Це може бути і контактний побутовий шлях, і статевої. Найчастіше саме статевий шлях і стає причиною зараження. Особливість генітального герпесу в тому, що приблизно у 80% він є поєднується інфекцією разом з гонореєю, сифілісом, трихомоніазом і хламідіозом .
Небезпека генітального герпесу в тому, що він знаходиться дуже близько до родових шляхах і може досить легко проникати через плацентарний бар'єр. Якщо вірус потрапляє на тканини плоду, то це ниминуемо призводить до досить серйозних ускладнень. Саме тому, при епізоді активного прояви герпесу в першому триместрі рекомендується переривання вагітності . Але, тільки після прояву яких-небудь патологічних проявів.
Герпес - довічна інфекція
Після попадання в організм герпес залишається там на все життя. Ще не винайшли ефективного препарату для лікування цієї інфекції. Є препарати, які впливають на активну форму вірусу. Але немає нічого, що діяло на його приховану (латентну) форму.

Лікування герпесу у вагітних


Лікування герпесу у вагітних у переважній більшості обмежується застосуванням місцевих противірусними мазями. Якщо зараження відбулося а третьому триместрі і перебіг захворювання досить серйозне, то призначаються додаткова медикаментозна терапія противірусними препаратами. Крім цього призначається курс медикаментів для підвищення імунітету. Це збільшує опірність організму до вірусної атаки.
Профілактика герпесу
Повністю виключити ризик зараження не вдасться ніколи. Дуже поширене це захворювання і передбачити і виключити всі ризики - нереально. Але, якщо виключити випадкові статеві зв'язки шкідливі звички негативно впливають на імунітет і дотримуватися адекватну гігієну, то ризик зараження знизиться на 50%.
Читайте також
Як лікувати герпес в горлі у дитини?
Як лікувати герпес в горлі у дитини?
Як і при будь-якому захворюванні, успіх у лікуванні герпесу в горлі малюка залежить від своєчасного початку терапевтичного процесу. Далі розповімо,
Герпес у немовляти
Герпес у немовляти
Герпес у немовляти - часто несподіванка для мами, особливо, якщо ні вона, ні чоловік не хворіють герпесом. Вони можуть бути носіями вірусу. Не
Герпес на губах у дитини
Герпес на губах у дитини
Від такої неприємності, як поява герпесу на губах, не застрахований ніхто, в тому числі і діти. Велика частина людей є носіями цього вірусу, але
Герпес в роті у дитини
Герпес в роті у дитини
Вірус герпесу присутня в кожному організмі в латентній формі, і проявляється за певних умов, які сприяють пробудженню захворювання. Сьогодні ми
Герпес в горлі у дитини
Герпес в горлі у дитини
Вірус герпесу має безліч різновидів і набуває різні форми. Він настільки поширений, що живе в організмі кожної людини, перебуваючи в прихованій формі
Герпес у дітей. Що робити?
Герпес у дітей. Що робити?
Носіями герпеса, за оцінками вчених, є 90% населення планети. В організмі вірус активізується тільки якщо імунітет дитини ослаблений.