Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Краснуха під час вагітності: методи лікування

17-09-2014, 22:31
939
0
Краснуха під час вагітності: методи лікування
Краснуха - це інфекційно-вірусна хвороба, що передається повітряно-крапельним шляхом. Здебільшого зустрічається у дітей шкільного віку. Діти легко переносять цю хворобу, і після неї виробляється міцний імунітет. Більш серйозні наслідки можуть виникнути у майбутньої мами.
Краснуха, яка з'явилася під час вагітності , може викликати катаракту очей у плода. Також можуть виникнути проблеми в роботі серцево - судинної і нервової системи. Бувають випадки появи повної глухоти у дитини.
При краснусі у вагітної жінки починають розбухати лімфатичні вузли на шиї і потилиці. Через три дні на шиї починає з'являтися висипка, яка починає з'являтися на всьому тілі. Температура при цьому може підвищитися до 37 градусів. З появою температури починається головний біль , слабкість, безсоння. Може з'явитися діарея. Висип висипає плямами овальної або круглої форми, які забарвлені в блідо-рожевий колір. Через чотири дні висип проходить без сліду.

Якщо краснуха з'явилася на першому триместрі вагітності , то вірус обов'язково заразить дитини, може статися викидень. Якщо ж вагітність протікала вдало, то після пологів у малюка можуть проявитися ознаки вродженої краснухи, глухота, катаракта або порок серця. По закінченню декількох місяців вроджена краснуха стає заразною.
Якщо в першому триместрі вагітна жінка мала контакт з хворим на краснуху, то необхідно зробити спеціальний аналіз крові на пртивокраснушные антитіла. Аналіз слід повторити через пару тижнів. Якщо кількість антитіл збільшилася, то майбутня мама хвора на краснуху і незалежно від того чи є у неї ознаки хвороби чи ні.
Якщо противокраснушные антитіла були виявлені на першому триместрі, то це ще не є підставою для її переривання. У наступні триместри стан плода може бути стабільним.
Статистика показує, що у 20 % жінок немає імунітету проти краснухи. Якщо вони заразилися під час вагітності, то у дитини можуть виникнути великі проблеми зі здоров'ям. І тому для профілактики до вагітності варто зробити щеплення від краснухи . Це щеплення не можна робити під час вагітності, так як вакцина може пошкодити плід. Крім того, таку вакцинацію можна проводити жінкам з порушеннями імунної системи.
При захворюванні краснухою вагітним рекомендується вести строгий постільний режим. Зазвичай призначають загальнозміцнювальну терапію. Лікар-гінеколог повинен виписати направлення на УЗД. Якщо буде загроза здоров'ю плода, то проводиться процедура амніоцентезу. Робиться невеликий прокол у животі і з розрізу за допомогою маленької голки беруться навколоплідні води. Амніоцентез допомагає отримати детальну інформацію про поточний стан дитини. Вся операція проходить під місцевим знеболенням і займає не більше години.
Людина хворіє на краснуху всього один раз в житті. Тому для вагітних жінок, які перехворіли раніше, ця інфекція не небезпечна.
Читайте також
Щеплення кір-краснуха-паротит - реакція
Щеплення кір-краснуха-паротит - реакція
У рік малюкам належить черговий етап планової вакцинації - це щеплення від кору, краснухи і паротиту (КПК). Що являє собою ця вакцина, якою повинна
Ознаки краснухи у дітей
Ознаки краснухи у дітей
Краснуха - гостре вірусне захворювання, як правило, проходить у дітей без особливих ускладнень. Однак, як і будь-яка інша хвороба, вона потребує
Краснуха у дітей
Краснуха у дітей
Краснуха - досить поширене захворювання серед дітей. І хоч хвороба і переноситися легко в юному віці, кожна мама повинна знати про неї. Детальніше
Резус конфлікт при вагітності
Резус конфлікт при вагітності
Оскільки у 75% людей в еритроцитах крові є білок, який називається Rh, їх тип крові вважається Rh-позитивним. У15% цього білка немає, тому їх тип
Краснуха у дітей: симптоми, причини і методи лікування
Краснуха у дітей: симптоми, причини і методи лікування
Краснуха - широко поширене гостре інфекційне захворювання, що характеризується шкірним висипом і збільшенням лімфатичних вузлів. У дітей
Корева краснуха у дітей: симптоми
Корева краснуха у дітей: симптоми
Розрізняють набуту та вроджену корову краснуху. У разі захворювання придбаної краснуху інкубаційний період триває від п'ятнадцяти до двадцяти