Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Шов на шийку матки: коли накладають і навіщо?

17-09-2014, 22:44
10299
0
Шов на шийку матки: коли накладають і навіщо?
Під час вагітності шийка матки служить «затвором», який утримує майбутнього малюка всередині маминого тіла. У деяких ситуаціях з'являється ризик, що вона відкриється раніше часу. Щоб цього не сталося, лікарі роблять жінці нескладну операцію - стягують шийку матки спеціальними швами.
Шийка матки може відкритися раніше терміну з кількох причин. У деяких жінок (на щастя, їх не так багато) тканини шийки матки від народження занадто слабкі. По мірі того як майбутній малюк росте навантаження на тканини збільшується, і одного разу вони можуть з нею не впоратися. Шийка може розкритися завчасно і у жінок з неправильною формою матки; в тому випадку, якщо матка пошкоджена; а ще - при деяких гормональних порушеннях (наприклад, при підвищеному рівні чоловічих гормонів). Особливо треба бути уважними майбутнім мамам, у яких вже були труднощі під час попередньої вагітності, наприклад передчасні пологи . Заздалегідь виявити проблему, поставити точний діагноз і вчасно провести лікування жінці допоможе огляд акушера-гінеколога та УЗД. Іноді для цього потрібно кілька обстежень; їх проводять з 12-го по 25-й тиждень вагітності.

Проблема і рішення
Що ж відбувається, коли шийка матки відкривається раніше покладеного терміну? У цьому випадку оболонки, в яких знаходиться дитина, опустяться її каналом в піхву і розриваються. Якщо термін ще невеликий (до 22 тижнів), вагітність після цього перерветься. Якщо шийка матки «без попиту» відкриється до того моменту, коли дитина вже досить підросте (після 28 тижнів), малюк з'явиться на світ завчасно.
Щоб запобігти цю проблему, лікарі «зашивають» шийку матки спеціальними швами - «кільцем». А є і ще один вихід - майбутній мамі призначають постільний режим до кінця вагітності. Правда, цей спосіб може допомогти лише в тому випадку, коли накладати шов вже пізно (після 25 тижнів вагітності) або робити операцію з якихось причин не варто.
Міцно
Накладення швів на шийку матки - нескладна операція, але роблять її тільки в лікарні. Цей метод винайшов 50 років тому індійський лікар Широдкар. Хірург зашиває шийку нерассасываемой нейлонової або лавсановою ниткою, а потім закріплює нитку вузлом.
Найчастіше таку процедуру проводять на 13-20-му тижні вагітності. Перед початком операції жінці вводять безпечний для малюка знеболюючий препарат, і вона ненадовго засинає.
Після накладання шва майбутня мама зазвичай залишається в лікарні на кілька днів. За цей час лікарі проводять їй короткий курс лікування антибіотиками і препаратами, розслаблюючими матку. Відразу після операції багато жінок відчувають невеликі болі, що тягнуть; з'являються кров'янисті виділення . Такі симптоми абсолютно нормальні і зазвичай самі проходять за декілька днів.
Шви з шийки матки знімають на 37-му тижні вагітності. Ця операція безболісна; її проводять в жіночій консультації або в пологовому будинку без знеболення. Навіть якщо малюк вирішить народитися відразу після цього - нічого страшного. Але найчастіше майбутня мама відправляється додому, і пологи в неї наступають, як і належить, приблизно через півмісяця.
Обережність не зашкодить
Як правило, операція на шийці матки не надто впливає на спосіб життя майбутньої мами; особливо берегти себе треба тільки в перший тиждень після процедури. Але, як і всім жінкам «в положенні», майбутній мамі не варто багато працювати, довго їздити за кермом і - що особливо важливо - ні в якому разі не піднімати тяжкості. Крім того, їй потрібно кожні 2-3 тижні проходити огляд у лікаря.
Любити чи не любити?
Після накладення швів на шийку матки лікарі часто радять жінкам утриматися від занять сексом, адже скорочення матки під час близькості можуть викликати передчасні перейми. Але навіть якщо лікар знайде, що перешкод для любові немає, варто пам'ятати: незважаючи на накладений шов, у другому триместрі вагітності шийка матки залишається розкритою і стає більш вразливою для мікробів. Так що майбутній мамі варто попросити партнера здати аналізи на статеві інфекції або користуватися презервативом.
Читайте також
Причини передчасних пологів
Причини передчасних пологів
Чим краще догляд за жінкою під час вагітності, тим менше ризик передчасних пологів . Існує безліч різних чинників, що провокують передчасні
Відходження слизової пробки перед пологами
Відходження слизової пробки перед пологами
Пробка з товстого шару слизу, що закриває отвір шийки, при наближенні пологів зміщується і спостерігається відходження слизової пробки . Це
Розриви шийки матки при пологах - важке випробування
Розриви шийки матки при пологах - важке випробування
У сучасному світі причиною розриву матки часто є неспроможність при вагітності рубця матки. Причиною виникнення рубця на матці може бути операція
Що потрібно знати про абортивних таблетках?
Що потрібно знати про абортивних таблетках?
Абортивні таблетки вважаються альтернативою хірургічному аборту. Даний метод переривання вагітності використовується термін до 7 тижнів з
Передчасні пологи: причини та поведінка вагітної
Передчасні пологи: причини та поведінка вагітної
Очікування народження дитини - радісна подія в житті жінки, але іноді виникає страх народити раніше покладеного терміну, а «скоріше» не хочеться
Борова матка при плануванні вагітності
Борова матка при плануванні вагітності
Ви з чоловіком вирішили завести дитину, адже процес відтягування цього щасливого моменту триває вже кілька років. Але зараз ви твердо вирішили, що