Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Анестезія пологів. Види анестезії

Анестезія пологів. Види анестезії

17-09-2014, 22:47
1051
0
Анестезія пологів. Види анестезії
Коли виникає питання, як вибрати пологовий будинок , в якому жінка буде народжувати, питання анестезії грає не останню роль.
Анестезія пологів вимагає індивідуального підходу до кожної породіллі.
Причини хворобливих пологів
Пологи бувають хворобливими у випадках, якщо:
- це перші пологи;
- передчасні пологи ;
- навколоплідні води відійшли;
- у дитини велику вагу;
- порушений менструальний цикл;
- очікуються тривалі пологи;
- жінка психологічно травмована страхом перед пологами.
В останньому випадку жінка сама повинна піти на пологи без страху, і тоді ніяка анестезія пологів їй не знадобиться.
Види анестезії

- ін'єкції спазмолітичних препаратів, або аналгетиків, таких як Промедол, Но-шпа, Баралгін, які полегшать родової дискомфорт. Однак вони призводять до сонливості, тому їх зазвичай призначають на таких етапах підготовки до пологів, відпочинок.
- інгаляційна анестезія полягає у вдиханні жінкою суміші закису азоту з киснем під час переймів. Подібну анестезію можна застосовувати протягом всіх пологів, оскільки закис азоту не накопичується в організмі.
- місцева анестезія, яка застосовується для забезпечення оніміння болючою частини промежини при народженні дитини або після, під час накладання швів.
- епідуральна анестезія, коли препарат вводиться в поперекову частину, близько до нервах, для того, щоб прибрати біль у нижній частині тіла. Породілля при цьому знаходиться у свідомості, але болю не відчуває. Амнезія починає діяти вже через 20 хвилин і триває до самого закінчення пологів. Дози можна регулювати через катетор. У породіль можуть бути ослаблені сутички, однак лише на короткий час. При цьому жінки говорять, що даний вид анестезії допомагає розслабитися, покращуючи скоротливу здатність матки.
Анестезія дозволяє породіллі відпочити на деякий час, для того, щоб зберегти свої сили для найбільш тривалого етапу пологів - під час відкриття шийки матки. Під час потужного родового періоду, при правильному застосуванні анестезії, остання ніяк не впливає на родові потуги.
Важливий і той факт, що анестетики, які використовуються при знеболюванні , практично не можуть проникати в кров малюка, тому у дитини не порушуються життєво важливі функції: не порушується дихання або серцебиття.

Загальна анестезія під час пологів


Іноді під час досить складних пологів лікарі вирішують застосувати загальну анестезію. Вона використовується під час пологів при досить екстрених ситуаціях або ж при запланованому кесаревому розтині, в тих випадках, коли спінальна або епідуральна анестезія протипоказані породіллі. Загальний наркоз швидко усуває біль, забезпечуючи при цьому повну втрату чутливості породіллі, але заразом і настає тимчасова відсутність її свідомості.
Цей наркоз діє дуже швидко, породілля повністю розслабляється, в той же час її серцево-судинна система працює стабільно. Загальна анестезія хоч і є безпечною, однак вона не дозволяє жінці відразу після пологів побачити свою дитину.
Читайте також
Способи знеболювання при пологах
Способи знеболювання при пологах
Всі знеболювання при пологах застосовують тільки у відповідних ситуаціях і в певній кількості. Лікар повинен визначити, яку саме кількість, залежно
Причини передчасних пологів
Причини передчасних пологів
Чим краще догляд за жінкою під час вагітності, тим менше ризик передчасних пологів . Існує безліч різних чинників, що провокують передчасні
Температура у вагітних: що робити?
Температура у вагітних: що робити?
Причини підвищення температури під час вагітності Таке підвищення температури у породіллі зазвичай буває обумовлено кількома причинами. По-перше,
Пологи в Ізраїлі
Пологи в Ізраїлі
Пологи в Ізраїлі максимально безпечні і безболісні, а головна їх перевага - комфорт пацієнток. З моменту надходження в клініку ведеться
Стрімкі пологи: що таке і як себе вести?
Стрімкі пологи: що таке і як себе вести?
Що таке стрімкі пологи? Стрімка родова діяльність є серйозною патологією, яка, на жаль, зустрічається дуже часто. Стрімкість пологів пов'язана з
Передчасні пологи: причини та поведінка вагітної
Передчасні пологи: причини та поведінка вагітної
Очікування народження дитини - радісна подія в житті жінки, але іноді виникає страх народити раніше покладеного терміну, а «скоріше» не хочеться