Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Вагітність і короткозорість

17-09-2014, 22:48
1321
0
Вагітність і короткозорість
А ось стан сітківки ока дійсно може стати показанням для кесаревого розтину. Докладніше про подібну операцію раджу прочитати тут .
У 15% випадків короткозорості виявляються зміни сітківки.
Це може бути:
- витончення сітківки;
- крововиливи у сітківку;
- дистрофія;
- дистрофічна відшарування сітківки.
Будь-який з цих змін є ускладненням короткозорості - міопічною хворобою; саме міопія може послужити причиною заборони на природні пологи.
Справа в тому, що природні пологи - це велике навантаження на організм жінки, існує ризик відшарування сітківки, якщо під час вагітності не були обмежені її стоншування і розриви.
Щоб уникнути багатьох проблем, жінці варто ще до зачаття здатися лікаря-офтальмолога. Якщо вагітність вже наступила, в числі перших ви повинні звернутися за консультацією саме до цього лікаря незалежно від наявності або відсутності скарг на зір. На терміні 10-14 тижнів вагітності всіх жінок направляють до цього фахівця.
Зверніть увагу, що, крім звичайного обстеження, вам обов'язково повинні досліджувати очне дно (це робиться після розширення зіниці спеціальними краплями).
Після цього існують два варіанти розвитку подій. Якщо не виявлено ніяких змін, вам призначають повторний (контрольний) огляд за чотири тижні до передбачуваного терміну пологів і вже тоді дають висновок про характер розродження за станом очей.

Другий варіант частіше зустрічається у старородящих жінок. Якщо при огляді у вас виявлять розриви і витончення сітківки, то вам повинні призначити максимально щадне лазерне обмеження. При цьому сітківка «приварюється » підлягає до судинної оболонці. Така процедура називається «профілактична лазеркоагуляція ».
Після її проведення пацієнтки спостерігаються до пологів щомісяця. Висновок про характер розродження за станом очей дається в цьому випадку також за чотири тижні до передбачуваної дати пологів.
Якщо після проведеного лазерного обмеження з'являються нові розриви, проводять повторну лазеркоагуляцію.
Якщо сітківка починає відшаровуватися, потрібне хірургічне втручання.
Якщо сітківка набрякає, проводять протинабрякову, кровоспинну та розсмоктуючу терапію.
Таким чином, показаннями до кесаревого розтину можуть стати такі ускладнення, як дистрофічна відшарування сітківки та виявлені грубі зміни в сітківці, що представляють загрозу розвитку ускладнень.
Кожній вагітній необхідно відвідати офтальмолога на початку і в кінці вагітності, крім того, можуть виникнути випадки, коли вам доведеться звернутися за консультацією поза графіком. Обов'язково повідомте лікаря про появу хоча б одного з наступних симптомів:
- мелькання;
- світлові спалахи;
- плаваючі помутніння перед оком;
- спотворення форм предметів;
- випадання або звуження полів зору. Всі ці симптоми можуть свідчити про розвиток ускладнень міопічною хвороби.
Відносні показання до проведення операції кесаревого розтину означають, що природні пологи можливі, однак можуть бути пов'язані з ризиком для дитини і самої матері.
До відносних показань належать:
- перші пологи після 30 років;
- тазове передлежання плоду ;
- гінекологічні захворювання та їх ускладнення;
- рубець на матці після кесаревого розтину;
- вузький таз;
- аномалії пологової діяльності. Перші пологи після 30 років. Вважається, що в цьому віці збільшується ризик ускладнень при пологах, так як репродуктивна система вже працює не в повну силу. Це залежить від загального стану здоров'я породіллі, від ступеня її тренованості та підготовленості до пологів. При повторних пологах у віці за 30 ризик знижується, оскільки організм жінки вже звик до такого стресу, як вагітність і пологи.
Шийка матки і оточують піхву м'язи при повторних пологах навіть більш еластичні, адже вони вже розтягувалися. Тому, як правило, при повторних пологах шийка матки відкривається швидше, а перейми більш результативні.
Тазове передлежання плоду.
Ризик травми для матері і плода досить високий тільки в тому випадку, якщо дитина важить більше 4 кг, а у вагітної вузький таз. В інших випадках вам достатньо буде підшукати відмінного фахівця і точно слідувати його інструкцій.
Гінекологічні захворювання та їх ускладнення.
До таких відносять:
- невиношування вагітності;
- народження мертвої дитини в попередніх пологах;
- настання вагітності в результаті штучного запліднення;
- захворювання статевих органів.
Природні пологи можуть бути небезпечними, якщо є ризик, що вони здатні викликати загострення захворювань таких органів, як серце, нирки, бронхіальна астма.
Рубець на матці після кесаревого розтину або інших операцій. Особливу увагу слід приділити питанню, чи варто жінці народжувати самостійно, якщо на матці є вертикальний рубець, а також якщо післяопераційний період протікав не дуже благополучно. Докладніше про пологи після кесаревого розтину можна прочитати у спеціально присвяченому цьому розділі.
Вузький таз (I і II ступеня звуження). Спосіб розродження допоможе уточнити рентген-пельвиометрия. Самостійні пологи неможливі, якщо плід великих розмірів.
Аномалії пологової діяльності.
До таких належать слабкі, рідкісні, неефективні сутички, при яких страждає і піддається ризику дитина. Але перш ніж дати дозвіл на операцію, лікар-акушер зобов'язаний спробувати інші методи, наприклад внутрішньовенні або внутрішньом'язові ін'єкції, викликають сутички.
Читайте також
Діти після кесаревого розтину
Діти після кесаревого розтину
Мами, які народили дитину з допомогою кесаревого розтину, нерідко переживають про те, як відображається такий спосіб народження на подальшому
Показання до операції кесаревий перетин
Показання до операції кесаревий перетин
Про операції кесарів розтин було відомо вже в Стародавній Індії та Стародавньому Єгипті, і воно використовувалося в основному в разі смерті матері
Розриви шийки матки при пологах - важке випробування
Розриви шийки матки при пологах - важке випробування
У сучасному світі причиною розриву матки часто є неспроможність при вагітності рубця матки. Причиною виникнення рубця на матці може бути операція
Зір під час вагітності
Зір під час вагітності
Які захворювання очей найчастіше трапляються в період вагітності? Давайте не будемо нікого лякати. Якщо жінка практично здорова і уважно стежить за
Складні пологи - не вирок!
Складні пологи - не вирок!
Тільки нечисленні вагітності і пологи проходять за схемою, тому виникнення нетипових ситуацій все ж можливо. В процесі появи довгоочікуваного дива,
Передчасні пологи: причини та поведінка вагітної
Передчасні пологи: причини та поведінка вагітної
Очікування народження дитини - радісна подія в житті жінки, але іноді виникає страх народити раніше покладеного терміну, а «скоріше» не хочеться