Самі ранні ознаки вагітності

Самі ранні ознаки вагітності
Самим раннім ознакою вагітності є повна відсутність менструацій. Проте ця ознака може бути недостовірним, особливо якщо у вас спостерігається порушення оваріально-менструального циклу. Крім того, відомі випадки, коли під час вагітності з'являються кров'янисті виділення з родових шляхів, які жінка приймає за місячні.
Інші ознаки вагітності:
молочні залози збільшилися і стали чутливими, вени на їх поверхні виділяються більш рельєфно;
вранці з'являється незвичний присмак у роті;
відчуття втоми протягом дня, а не тільки ввечері;
часто паморочиться голова і нудить (при нормальних показниках АТ);
нудота і блювання у будь-який час дня, а не тільки після їжі;
деякі запахи викликають нудоту;
з'являється відчуття, що деякі страви мають специфічний запах і присмак;
виникає неприйняття деяких продуктів харчування і речовин, особливо алкоголю, тютюну і кави;
всі емоції загострилися, ви стали плаксивою і нервової;
спостерігається часте сечовипускання в невеликих кількостях.Якщо у вас з'явилися хоча б деякі з перерахованих ознак, варто задуматися.
Жінка не може знати, коли саме відбулося запліднення і сталося. На початок вагітності їй вказує відсутність чергової менструації. Причини затримки місячних може бути кілька. Якщо затримка або відсутність менструації не викликані ніякими іншими причинами, то відрахувавши тому від дня передбачуваного початку місячних 14 днів, можна з точністю до двох-трьох днів визначити у себе настання вагітності.
Втім, затримка або відсутність менструації не обов'язково служить сигналом настання вагітності. Порушення менструального циклу може бути пов'язане і з іншими причинами: загальним погіршенням стану здоров'я (недокрів'я, цукровий діабет), психічними розладами (пригнічений стан, відчуття тривоги), згасанням функції статевої системи (клімакс).
Якщо менструація не наступила протягом двох тижнів після передбачуваного строку, необхідно звернутися за консультацією до гінеколога, який точно визначить настання вагітності. До речі, до гінеколога потрібно записатися на прийом і в тому випадку, якщо ви відчуваєте біль у нижній частині живота.