Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » На якому терміні стимулюють пологи в пологовому будинку і як це відбувається?

На якому терміні стимулюють пологи в пологовому будинку і як це відбувається?

17-09-2014, 22:53
3456
0
На якому терміні стимулюють пологи в пологовому будинку і як це відбувається?
Іноді, щоб дитина з'явилася на світ здоровим, доводиться стимулювати пологи . Коли? Чому? Яким чином?

Родові сутички по-англійськи - «labour», що означає «робота». І це дійсно важка і болісна робота, яку бояться багато вагітні. Робота, яку жінка, як би вона не хотіла, не може почати з власної волі. Як бути, якщо у зв'язку з загрозою здоров'ю дитини його треба швидко витягати на світло або термін пройшов, а перейми починаються? Що робити, коли під час пологів вони слабшають або припиняються зовсім?
Якщо природа дала збій, у акушерів є багато можливостей, щоб викликати перейми або «підштовхнути» їх, якщо це необхідно. З яких причин сьогодні вдаються до стимуляції пологів ? Вагітна хвора на цукровий діабет. У хворих на діабет часто народжуються великі діти, важать набагато більше чотирьох кілограмів. Так буває передусім у тих випадках, коли жінка отримувала недостатнє медикаментозне лікування або хвороба розвинулася в період вагітності не була вчасно виявлена. У цьому випадку стимуляція пологів необхідна, тому що народження такої великої дитини стає проблематичним.
Токсикоз вагітності. У важких випадках на останніх тижнях вагітності з цією хворобою вже неможливо впоратися за допомогою медикаментів.
Дитина в утробі «голодує». Якщо плацента працює незадовільно, то дитина не отримує достатньо живлення і погано забезпечується киснем. Пологи стимулюються як тільки дитина стає життєздатним.
Жінка страждає хронічною хворобою. Якщо внаслідок вагітності у жінки посилюється хвороба печінки, серця або нирок, гірше стає, і її ще не народженій дитині. Тому його витягують на світ раніше терміну.
Розрив плодового міхура відбувається занадто рано. Зазвичай найпізніше через 12-24 години після відходження навколоплідних вод сутички починаються самі собою. Якщо цього не відбувається, робиться штучна стимуляція пологів, інакше підвищується ймовірність проникнення інфекції через шийку матки.
Термін пологів давно пройшов. Плід дозрів, але сутички не наступають, навіть коли перехаживание триває більше двох тижнів. Якщо плацента починає «старіти», виникає небезпека для дитини - і пологи штучно стимулюються.
Термін пологів: коли дитина має з'явитися на світ?
Сьогодні термін вагітності з самого початку регулярно перевіряється лікарем, а також за допомогою ультразвуку. Тому помилки в розрахунках дуже рідкісні. Але всі діти різні. Один народжується за два тижні до обчисленої дати, іншому потрібно дещо більше часу. Навіть через два тижні після очікуваного терміну появи на світ дитини не обов'язково витягувати його на світло, вдаючись до стимуляції пологів, якщо з ним поки все в порядку. Від 11 до 44 відсотків усіх вагітних у світі народжують здорову дитину лише після 42-го тижня вагітності.
Сьогодні при штучної стимуляції переймів і пологів намагаються не звертатися щоразу до медикаментів, а намагаються досягти мети з допомогою інших, більш природних засобів.
Який метод стимуляції вирішать обрати лікарі - залежить від того, чи сталося вже в організмі вагітної те, що сприяє настанню пологів. Вже за кілька тижнів до кінця вагітності в навколоплідних водах і в материнській крові помітно збільшується концентрація простагландину - гормону, який зараз готує організм до пологів. Він розм'якшує матковий зів та усуває щільні колагенові волокна, розкриваючи «ворота» для дитини. Як тільки матковий зів почне розкриватися, рівень простагландину різко підвищується. Тепер сутички вже не будуть такими болючими.
ПРОСТАГЛАНДИН (переважно у вигляді гелю або свічок) вводиться в канал шийки матки або в піхву, якщо матку спершу треба підготувати до сутичок. Так м'яко подається сигнал до старту, після чого родові перейми починаються мимовільно.

ОКСИТОЦИН (найбільш поширений варіант - внутрішньовенне введення) застосовується в тому випадку, якщо матковий зів вже розм'як. Цей гормон досить швидко викликає активну хвилю скорочень.

Що стимулює пологи


Коли матковий зів розкриється на два-три сантиметри (вагітна не завжди може відчути це більш або менш відчутно), починаються пологи: тепер рівень окситоцину (гормону, що викликає родові перейми) підвищується з кожною новою їх серією, підстьобуючи пологи. Тому для стимуляції використовують насамперед синтетичні простагландин і окситоцин.

Обидва зазначених гормону при обережною індивідуального дозування дозволяють ініціювати приблизно ті ж процеси, що і при природному перебігу пологів. Таке стимулированное розродження не триває довше, не є більш болючим і не змушує жінку лежати. Крім того, практично не буває так, щоб перейми йшли одна за одною майже без перерви.
Тим не менше все частіше лікарі намагаються обходитися без медикаментів. Сьогодні в деяких клініках намагаються використовувати також гомеопатію.
Майже в 90 відсотках випадків майбутнім матерям потрібно тільки терпіння, щоб дочекатися мимовільного настання родових сутичок. Але і в самий розпал родова діяльність може раптом ослабнути або взагалі припинитися. Слабкість пологової діяльності має свої причини.

Якщо розкриття, особливо при перших пологах, відбувається дуже швидко (за три години), то для матері, але насамперед для дитини, буде краще і навіть необхідно зупинитися. У такій ситуації треба не форсувати події, а дати обом перепочинок, і тоді далі все піде само собою.
Якщо ж пологи дуже важкі, жінці в якийсь момент не вистачає сил для продовження родової діяльності, і тіло починає економити енергію. Досвідчені акушерки вважають, що якщо жінці хочеться поїсти і попити, треба дозволити їй це навіть під час пологів. Перерви між переймами абсолютно нормальні навіть тоді, коли пологи почалися вночі, у два-три години. У ранкові години родові перейми часто слабшають навіть при розкритті маткового зіву на п'ять сантиметрів. Потім, після полудня або до вечора, вони поновлюються.
Дитина теж може призупинити пологи, якщо «незручно» повернеться до родового каналу. Він ніби відчуває, що так справа не піде. Часто цю «слабкість пологової діяльності» можна подолати з допомогою певної рухової активності породіллі.
Читайте також
Причини передчасних пологів
Причини передчасних пологів
Чим краще догляд за жінкою під час вагітності, тим менше ризик передчасних пологів . Існує безліч різних чинників, що провокують передчасні
Слабкість пологової діяльності: які причини?
Слабкість пологової діяльності: які причини?
Нормально проходять пологи повинні йти у відповідності з визначеними критеріями, в тому числі і за часом. Коли пологи затягуються або зупиняються, це
Природна стимуляція пологів: коли, як і навіщо стимулювати пологи?
Природна стимуляція пологів: коли, як і навіщо стимулювати пологи?
Що таке природна стимуляція пологів і навіщо взагалі потрібно стимулювати цей, здавалося б, природний процес? Народження дитини після 40-41
Стрімкі пологи: що таке і як себе вести?
Стрімкі пологи: що таке і як себе вести?
Що таке стрімкі пологи? Стрімка родова діяльність є серйозною патологією, яка, на жаль, зустрічається дуже часто. Стрімкість пологів пов'язана з
Як зробити пологи менш болючими?
Як зробити пологи менш болючими?
На жаль, у багатьох людей пологи асоціюються з сильним болем. У медицині нині використовують безліч знеболюючих препаратів, але у всьому світі Моз
Передчасні пологи: причини та поведінка вагітної
Передчасні пологи: причини та поведінка вагітної
Очікування народження дитини - радісна подія в житті жінки, але іноді виникає страх народити раніше покладеного терміну, а «скоріше» не хочеться