Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Провісники повторних пологів

17-09-2014, 22:59
1713
0
Провісники повторних пологів
У повторнородящих зменшується або зовсім зникає страх, який під час перших пологів переважав над усіма іншими почуттями. Жінка знає, як слід себе вести, її не лякає з'являється біль під час переймів. Після початку потуг біль взагалі відходить на другий план. Породілля знає, що скоро все закінчиться; її увага зосереджується на тому, щоб все зробити правильно.
Готуючись вирушати в пологовий будинок вдруге або втретє, жінка менше хвилюється. У неї просто немає на це часу. Адже потрібно піклуватися про старших дітей; подумати про те, з ким вони залишаться на час відсутності мами. Необхідно підготувати дитину до появи братика або сестрички, з якими поки не можна грати.
Пологи у повторнородящих займають менший проміжок часу, ніж відбуваються вперше. Сутички у них менш тривалі та болючі. Це пояснюється більшою еластичністю шийки матки і м'язів піхви. При перших пологах вони вже розтягувалися, тому тепер потрібно менше зусиль для розкриття родових шляхів.

Заважає пологової діяльності м'язове напруження, викликане страхом. Жінка боїться не лише пологів, але і виявлення якихось відхилень у малюка. Проведений під час вагітності перинатальний скринінг може заспокоїти майбутню маму, виявивши, що вона не входить в групу ризику.
Провісники повторних пологів схожі на ті, які попереджали про перше. Це можуть бути зміни в емоційному настрої, виділення слизової пробки, самоочищення кишечника, підтікання вод. Але у повторнородящих жінок не спостерігається опускання живота (на відміну від первісток). Дитина в цьому випадку переміщається в тазову область перед самим початком пологової діяльності. Пологи у повторнородящих часто починаються зовсім без провісників. Тому жінці слід бути готовою до несподіваної «тривозі».
У багатьох народжують вдруге довго не лопається плодовий міхур, не відбувається відходження вод. Вони аж до потуг можуть не відчувати гострої болі. До того ж їх тіло пам'ятає, яке становище краще приймати під час переймів, як треба дихати. Може спостерігатися деяке ослаблення потуг, порівняно з першими пологами. Це відбувається з-за розтягнутих м'язів живота. Але таку неприємність можна запобігти з допомогою занять під час вагітності, а ще краще - до її настання.
Якщо в перший раз не було розривів матки, то тепер вони ще менше вірогідні. Їх може тільки спровокувати занадто великий плід або неправильне його положення. Старі шви можуть злегка розійтися. Але акушер при їх наявності, швидше за все, приділить більше уваги ретельної захисту промежини. Пологи у повторнородящих рідше супроводжуються такими ускладненнями, як передчасна відшарування плаценти ; рідше виникає необхідність робити розрізи промежини.
Після других пологів частіше зустрічаються кровотечі. Їх провокують перенесені між вагітностями запальні процеси і гінекологічні захворювання. Може спостерігатися більш слабке скорочення матки, яке попереджається тими ж фізичними вправами.
Сам процес других пологів нічим не відрізняється від перших. Але він може проходити за зовсім іншим сценарієм. Тому до кожних пологах слід готуватися заново. Необхідно робити гімнастику, правильно харчуватися, достатньо дихати свіжим повітрям, підтримувати позитивний психологічний настрій. Від прикладених зусиль буде залежати результат.
Читайте також
Правильне дихання під час пологів.
Правильне дихання під час пологів.
Ще зі шкільних часів ми знаємо, що дихання - основа життя. Сучасна, добре інформована вагітна жінка не може не замислюватися заздалегідь про те, як
Причини передчасних пологів
Причини передчасних пологів
Чим краще догляд за жінкою під час вагітності, тим менше ризик передчасних пологів . Існує безліч різних чинників, що провокують передчасні
Відходження слизової пробки перед пологами
Відходження слизової пробки перед пологами
Пробка з товстого шару слизу, що закриває отвір шийки, при наближенні пологів зміщується і спостерігається відходження слизової пробки . Це
Анестезія пологів. Види анестезії
Анестезія пологів. Види анестезії
Коли виникає питання, як вибрати пологовий будинок , в якому жінка буде народжувати, питання анестезії грає не останню роль. ...
Стрімкі пологи: що таке і як себе вести?
Стрімкі пологи: що таке і як себе вести?
Що таке стрімкі пологи? Стрімка родова діяльність є серйозною патологією, яка, на жаль, зустрічається дуже часто. Стрімкість пологів пов'язана з
Передчасні пологи: причини та поведінка вагітної
Передчасні пологи: причини та поведінка вагітної
Очікування народження дитини - радісна подія в житті жінки, але іноді виникає страх народити раніше покладеного терміну, а «скоріше» не хочеться