Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Пренатальний скринінг. Що за процедура і для чого вона необхідна?

Пренатальний скринінг. Що за процедура і для чого вона необхідна?

17-09-2014, 23:00
1391
0
Пренатальний скринінг. Що за процедура і для чого вона необхідна?
У перекладі з англійської мови скринінг - це сортування. У медицині скринінговими іменують методи досліджень, що застосовуються для вивчення стану здоров'я великої кількості людей. У свою чергу перинатальним скринінгом є набір діагностичних процедур, який виявляє аномалії розвитку і непрямі ознаки патології плода у вагітних жінок.

Пренатальний скринінг складається з двох складових частин: біохімічного та ультразвукового скринінгу. Біохімічний вивчає наявність в крові специфічних речовин, видозміна яких відбувається при деяких патологіях. Його рекомендують робити вагітним жінкам для того, щоб виявляти вади розвитку головного і спинного мозку та хромосомних аномалій, таких, як синдром Дауна та синдром Едвардса, у плода. Таке обстеження не може поставити остаточний діагноз, воно тільки виявляє жінок, які належать до групи ризику щодо тієї чи іншої патології. Для постановки діагнозу необхідно провести більш точні дослідження.

У першому триместрі проводиться аналіз рівня сироваткових маркерів PAPP-A, ?-ХГ. Він повинен бути взятий на 10-13 тижні вагітності. У разі неточних підрахунків термінів вагітності результат аналізу може бути помилковим.

Біохімічний скринінг другого триместру проводиться на 16-18 тижні. Його ще називають «потрійний тест», тому що він включає три показники: АФП, ХГЧ і НЄ. Його результати можуть в 90% випадків виявити вади розвитку нервової трубки. Дослідження синдрому Дауна і Едвардса в 70% показують підтверджений згодом страшний діагноз.

На результати біохімічного скринінгу впливають зовнішні чинники, наприклад, у випадку, коли жінка чекає не одну дитину, робити тести не має сенсу, оскільки результати будуть не коректними. Також позначається вплив підвищеного ваги, шкідливих звичок, хронічних захворювань.

Інша частина перинатального скринінгу - ультразвукове дослідження проводиться протягом всього періоду вагітності. Лікарі визначили, що мінімальне обстеження повинно включати три УЗД плоду: з 10-14 тиждень, з 20-24 тиждень і з 30-32 тиждень.

У перший період (10-14 тиждень) виявляють грубі аномалії розвитку плода. У другій з'являється можливість визначити анатомічні дефекти (відхилення в будові тіла, внутрішніх органів тощо), оцінити ознаки хромосомної патології. У третій період на УЗД виявляються навіть слабко виражені анатомічні проблеми (порок серця, гідроцефалія тощо).

Пренатальний скринінг сприяє виявлення аномалій в анатомічному розвитку ще не народженої дитини, і визначає належить жінка до групи ризику наявності хромосомної патології, яка виявляється завдяки біохімічним дослідженням. При ймовірності таких захворювань вагітна жінка повинна пройти додаткове обстеження методом інвазивної пренатальної діагностики.

Міфи про вагітність і страхи, пов'язані з пренатальным скринінгом , не повинні заважати вам приймати самостійні рішення, що стосуються її здоров'я і долі її малюка.
Читайте також
Перинатальний скринінг 2 триместру
Перинатальний скринінг 2 триместру
Кожна жінка, що стоїть на обліку по вагітності, знає, що існують певні перинатальні скринінги, які проводяться в кожному триместрі. Сьогодні ми
Пренатальний скринінг
Пренатальний скринінг
Пренатальні скринінги першого і другого триместру - обстеження, які проходить кожна вагітна жінка, яка стоїть на обліку по вагітності, в
Центр перинатальної діагностики
Центр перинатальної діагностики
Для зниження чисельності перинатальної смертності, щоб ускладнення у вагітних виникали як можна рідше, проводять постійний контроль за вагітністю і
Як роблять скринінг під час вагітності?
Як роблять скринінг під час вагітності?
Обов'язковими дослідженнями в період виношування є скринінги 1 і 2 триместрів. Що з себе представляють дані обстеження і як їх проводять, -
Скринінг новонароджених
Скринінг новонароджених
На сьогоднішній день, практичний всім новонародженим діткам, ще в пологовому будинку проводять неонатальний і аудиололгический скринінг. Що це таке і
Біохімічний скринінг під час вагітності: що це таке й чи небезпечно?
Біохімічний скринінг під час вагітності: що це таке й чи небезпечно?
Жінка, яка чекає малюка, повинна знати, що це не простий працю для організму, адже йому належить забезпечити поживними речовинами і киснем малюка. На