Низький ХГЛ при вагітності на ранніх термінах

Низький ХГЛ при вагітності на ранніх термінах
Як правило, для діагностики процесу гестації, вагітній жінці призначаються численні лабораторні дослідження. Одне з головних місць серед них займає аналіз на рівень ХГЛ (хоріонічний гонадотропін людини). Саме ця біологічна речовина починає синтезуватися в організмі вагітної, і говорить про стан процесів безпосередньо пов'язаних з періодом виношування малюка.
Так, нерідко на ранніх термінах вагітності у майбутньої мами відзначається низький рівень ХГЛ при відсутності, здавалося б, будь-яких на те причин. Давайте докладніше розглянемо дану ситуацію і розповімо про те, на що може вказувати зниження концентрації ХГЛ в крові жінки в положенні.
Які причини низького рівня ХГЛ на ранніх термінах?
Подібного роду ситуація може спостерігатися при порушеннях наступного характеру:

 • позаматкова вагітність;

 • загибель плоду і завмирання вагітності;

 • затримка внутрішньоутробного розвитку;

 • загроза переривання вагітності (мимовільний аборт).


 • Саме при цих ситуаціях при вагітності ХГЧ може бути нижче норми.
  Варто відзначити, що один лише результат такого аналізу не може служити приводом для постановки будь-якого діагнозу. Вся справа в тому, що досить часто термін вагітності встановлений неправильно, і тому рівень гормону не відповідає передбачуваної тривалості гестації. В таких випадках, наприклад, при нормальній вагітності може фіксуватися низький зростання концентрації ХГЛ. Саме тому зниження рівня цього гормону практично завжди є показанням для більш ретельного огляду вагітної, проведення УЗД.
  Низький ХГЛ при вагітності, що наступила після ЕКЗ , може свідчити про проблеми імплантації.

  Чи може при низькому ХГЛ бути нормальна вагітність?


  Також необхідно зазначити, що низький рівень цього гормону може бути недоліком його синтезу самим хоріоном. У таких випадках жінці призначають ін'єкційне введення даного препарату для підтримки вагітності і попередження аборту.