Як здавати посів сечі при вагітності?

Як здавати посів сечі при вагітності?
Такого роду дослідження, як посів сечі при вагітності, призначається кожній майбутній мамі, але як здавати його правильно - знають не всі вагітні. Давайте розглянемо детальніше дану процедуру, і розповімо для чого проводиться таке дослідження під час виношування малюка.

Навіщо проводиться бак. посів сечі при вагітності?


Метою даного лабораторного дослідження є визначення наявності в репродуктивних органах майбутньої мами патогенних мікроорганізмів, які при певних умовах можуть стати збудником запального або інфекційного процесу в сечостатевій системі.
Проводять бак. посів сечі не менше 2 разів за весь період гестації. Вперше його призначають при постановці на облік по вагітності, а другий – приблизно на 36 тижні. Це дозволяє виключити наявність у репродуктивній системі збудників, та при необхідності призначити лікування, що потрібно для ліквідації ризику зараження малюка. Подібне можливе при проходженні дитини по статевих шляхах жінки, стінки яких вкриті патогенними мікроорганізмами.

Як необхідно здавати бак. посів сечі при вагітності?


Так, в першу чергу, перед проведенням процедури, майбутня мама повинна провести ретельну обробку зовнішніх статевих органів. При цьому не варто використовувати які-небудь засоби гігієни. Підмиватися потрібно теплою, проточною водою.
Як здавати посів сечі при вагітності?

Після цього необхідно насухо чистим, м'яким рушником витерти промежину. Потім в піхву краще ввести гігієнічний тампон або ж ватяний, для виготовлення якого необхідно взяти шматочок вати і скачати з нього досить великий і щільний клубок.
Говорячи про те, як збирати сечу на бак. посів при вагітності, необхідно сказати, що в якості ємності для збору біоматеріалу, використовують виключно стерильний контейнер, який продається в аптеці.
Зібраний зразок відправляють в лабораторію не пізніше 1-2 годин з моменту проведення процедури.