Д-димер при вагітності - норма

Д-димер при вагітності - норма
Норма такої речовини, як Д-димер при вагітності, безпосередньо залежить від передбачуваного терміну гестації. Під даним терміном в медицині розуміють продукти розпаду такого біологічного речовини, як фібрин, який бере пряму участь у роботі системи згортання крові.

Яка норма Д-димер при поточній вагітності в 1 триместрі?


Перш ніж говорити про рівні нормальних значень даного показника, необхідно сказати, що не існує чітких цифрових значень його для вагітності, тобто при оцінці результатів лікарі звертають увагу, в першу чергу на те, щоб концентрація Д-димеру не перевищувала верхнього порогу. Також варто зазначити, що безпосереднього концентрація може зазначатись в таких одиницях, як нг/мл, мкг/мл, мг/л, що обов'язково необхідно враховувати при оцінці.
Так, для першого триместру нормально протікає вагітності концентрація даного біологічного речовини в крові майбутньої мами не повинна перевищувати 750 нг/мл
Як змінюється концентрація д-димер у 2 триместрі?
Як правило, із збільшенням терміну гестації відбувається і зростання концентрації подібного речовини. Так, в нормі д-димер у 2 триместрі при вагітності без ускладнень може досягати 900 нг/мл Однак не варто вагітної бити тривогу і хвилюватися, коли значення цього показника перевищує тисячний поріг. У таких випадках жінці, як правило, призначають додаткову консультацію лікаря-гематолога.
Якої концентрації досягає д-димер в 3 триместрі?
У цей період виношування малюка кількість даної речовини в кров'яному руслі майбутньої мами є максимальним. До кінця закінчення гестації, в 3 триместрі при вагітності без порушень, норма д-димеру в крові повинна становити не більше 1500 нг/мл. Так, за весь час виношування малюка, концентрація його у вагітної збільшується в 3 рази.
Як проводиться оцінка отриманих результатів?
Д-димер при вагітності - норма

Розшифровку результату аналізу д-димер при вагітності і зіставлення значень з нормою, повинен проводити виключно лікар. Вся справа в тому, що подібного роду маркер мало інформативний і може є лише показанням для подальшого обстеження вагітної жінки.
У разі, якщо у майбутньої мами встановлюється схильність до розвитку тромбозів, їй призначається відповідна терапія з застосуванням антикоагулянтных медпрепаратів. Це дозволяє попередити утворення тромбів, що при вагітності може призвести до плачевних наслідків.