Бак. посів сечі при вагітності

Бак. посів сечі при вагітності
Бактеріологічний посів (бак. посів) сечі при вагітності являє собою лабораторний тип дослідження, який допомагає ідентифікувати збудника в сечостатевій системі жінки. Також проводиться подібне дослідження може і з профілактичною метою, для встановлення прихованих захворювань і ймовірності можливості їх розвитку в майбутньому.
Як часто проводиться даний аналіз при вагітності?
Аналіз сечі на бак. посів при вагітності проводиться, як правило, двічі: перший – при постановці на облік по вагітності, другий – практично перед самим процесом розродження, на 36 тижні. У тих випадках, коли при проведенні загального аналізу сечі у результаті були виявлені лейкоцити або білок, бак. посів може проводитися частіше, з метою встановлення чутливості патогенних мікроорганізмів до призначуваних антибактеріальних лікарських засобів.
Крім того, у разі, якщо проводиться лікування урологічних інфекцій подібне дослідження проводиться через тиждень після скасування призначених антибактеріальних препаратів.

Що показує при вагітності бак. посів сечі?


Далеко не завжди за допомогою звичайного аналізу сечі можна встановити наявність в сечостатевій системі жінки патогенних мікроорганізмів. Так, згідно зі статистикою, приблизно у 6% всіх вагітних зустрічається таке порушення, як бактеріурія, при цьому найчастіше в результатах посіву виявляються такі патогенні мікроорганізми, як кишкова паличка, ентерокок, стафілокок та ін
У випадку несвоєчасного початку терапевтичного процесу інфекція може поширюватися і далі по мочевыделительным шляхами, вражаючи в кінцевому підсумку нирки, і приводячи до розвитку пієлонефриту.

Як проводиться розшифровка результату бак. посіву сечі при вагітності?


Займатися оцінкою результату аналізу на бак. посів сечі у вагітних і порівнювати його з нормою повинен виключно лікар. При проведенні такого роду дослідження встановлюють число колонієутворюючих бактерій на 1 мл сечі (КУО/мл).
Бак. посів сечі при вагітності
Так в нормі, результати бак. посіву сечі, проведеного при вагітності, показник не повинен бути менше 1000 КУО/мл Така жінка вважається здоровою. Якщо у висновку аналізу вказано значення КУО/мл в межах 1000-100000 результат вважається сумнівним. У подібному випадку дослідження проводять повторно. Якщо ж концентрація патогенних мікроорганізмів в сечі перевищує 100000 КУО/мл, то говорять про наявність інфекції в сечостатевій системі.
Таким чином, необхідно сказати, що якщо результат бак. посіву сечі при вагітності показує наявність великої кількості патогенних мікроорганізмів, жінці призначають відповідне лікування, що передбачають прийом антибактеріальних засобів.