Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Як часто можна робити УЗД при вагітності?

31-01-2016, 19:13
639
0
Як часто можна робити УЗД при вагітності?
В період очікування малюка кожній мамі хочеться бути впевненою, що з її майбутнім сином або дочкою все в порядку. Сьогодні існує досить багато методів діагностики, які дозволяють ще під час вагітності відстежувати стан здоров'я і розвитку плоду і в разі відхилень негайно реагувати і приймати необхідні заходи.
Одним з найпопулярніших способів оцінити, чи все добре з майбутнім малюком, є ультразвукова діагностика. Деякі жінки відмовляються від проведення планового або понаднормового УЗД через переконання, що це дослідження може нашкодити ще не народженому дитяті. Насправді, жодних адекватних доказів того, що УЗД може бути шкідливо для плоду, не існує.
У даній статті ми розповімо вам, що лежить в основі даного методу дослідження, і як часто можна робити УЗД при вагітності без заподіяння шкоди своєму майбутньому синові або дочці.
Як проводиться ультразвукове дослідження?
УЗД проводиться за допомогою спеціального апарату, основним елементом якого є датчик, або приймач. На ньому є невелика пластина, яка деформується під впливом подається сигналу і випускає звук дуже високої частоти, не доступний для органів слуху людини.
Саме цей звук проходить через тканини нашого організму і відбивається від них. Відбитий сигнал знову вловлюється цією пластиною, яка аналогічним чином приймає іншу форму. При цьому звуковий сигнал, у свою чергу, перетворюється в електричний. Після цього програма УЗД-апарату аналізує отриманий електричний сигнал, який передається на екран монітора у вигляді зображення.
Частоту хвиль можна регулювати безпосередньо під час дослідження. Незважаючи на стійкі переконання деяких фахівців у тому, що ці хвилі шкодять здоров'ю та життєдіяльності дитини, ніякі дослідження не підтвердили, що це дійсно так.
Навпаки, у більшості випадків проведення ультразвукової діагностики дозволяє на ранній стадії розпізнати певні патології і захворювання, і вчасно допомогти маляті. Саме тому проходити УЗД при вагітності можна так часто, як це необхідно.

Як часто потрібно робити УЗД при вагітності?


При сприятливому перебігу вагітності рекомендується проводити таке дослідження один раз в кожному триместрі, причому для цього існують досить суворі часові рамки:

 • з 11 по 14 тиждень;

 • між 20 і 24 тижнем;

 • з 31 по 34 тиждень вагітності.


 • Разом з тим, при наявності певних патологій проведення даного дослідження може знадобитися ще не один раз. При таких обставинах, як часто роблять УЗД при вагітності, визначається станом здоров'я майбутньої матері і плода. Зокрема, показаннями для проведення додаткового обстеження на УЗД-апараті може бути наступне:

 • підозра на позаматкову або завмерлу вагітність;

 • завмирання плоду в анамнезі;

 • наявність у жінки народженої дитини з вадами розвитку;

 • резус-конфлікт майбутньої матері і плода;

 • пізній гестоз;

 • підозра на загрозу передчасних пологів або мимовільного аборту;

 • багатоплідна вагітність;

 • хронічні захворювання матері або батька, які можуть передаватися по спадку;

 • Як часто можна робити УЗД при вагітності?
  підозра на відшарування або передлежання плаценти;

 • проведення рентгена на ранніх термінах або перенесена в цей період краснуха;

 • робота майбутньої матері у шкідливих умовах праці.


 • Таким чином, однозначної відповіді на питання, як часто можна робити УЗД вагітним жінкам, немає. Однак якщо така необхідність існує, це обстеження можна проводити і щотижня, адже його шкоду не підтверджується багаторічними клінічними випробуваннями, тоді як користь у деяких випадках очевидна.
  Читайте також
  КТГ плода
  КТГ плода
  З ростом і розвитком плоду всередині матері, все легше контролювати його стан. Зокрема, можна вдаватися до методу КТГ для оцінки серцевої діяльності
  Чи шкідливе узд при вагітності? Відео УЗД під час вагітності
  Чи шкідливе узд при вагітності? Відео УЗД під час вагітності
  На жаль, не всі дівчата втілюють в реальність свої мрії. Може пройти багато часу до настання запланованої вагітності. Тому жінки, які багато
  Доплер при вагітності
  Доплер при вагітності
  Цей метод був названий на честь К. Доплера, який був його винахідником. УЗД Доплер під час вагітності дозволяє провести дослідження, яке відоме під
  КТГ при вагітності: наскільки це необхідно?
  КТГ при вагітності: наскільки це необхідно?
  Не секрет, що майбутніх мам хвилюють будь-які зміни, пов'язані з їх малюком. Але можна з упевненістю сказати, як почуває себе дитина в материнській
  УЗД головного мозку новонароджених
  УЗД головного мозку новонароджених
  Під час вагітності майбутні мами кілька разів проходять ультразвукове дослідження і, напевно, знають, що ця методика вважається найбільш ефективною
  УЗД головного мозку новонароджених: особливості процедури
  УЗД головного мозку новонароджених: особливості процедури
  Під час вагітності майбутні мами кілька разів проходять ультразвукове дослідження і, напевно, знають, що ця методика вважається найбільш ефективною