Поганий мазок при вагітності

Поганий мазок при вагітності
При нормально поточної вагітності у піхву у майбутньої мами відзначається збільшення кількості епітеліальних клітин і накопичення в них такої речовини, як глікоген. Саме воно і є основним субстратом для росту і розмноження лактобактерій, які і складають основу нормальної флори кожної жінки. Завдяки цим мікроорганізмам і підтримується кисле середовище, це необхідна для запобігання появи патогенних мікроорганізмів.
Яким методом проводять оцінку мікрофлори піхви?
В процесі виношування малюка жінки проходить такого роду дослідження, як мазок на флору піхви. Саме з його допомогою вдається визначити стан репродуктивної системи, наявність або відсутність патогенної флори. Так нерідко в результаті проведеного лабораторного дослідження, при вагітності жінці лікар каже, що мазок поганий, не уточнюючи нічого більше. Давайте спробуємо розібратися, що лікарі розуміють під цим визначенням, і наскільки це страшно при виношуванні плоду.

Що означає «поганий мазок на флору» при вагітності?


Мазок на бактеріальний посів при настала вагітності береться мінімум двічі за весь період виношування малюка: 1 раз – при постановці на облік в жіночій консультації, 2 - на терміні 30 тижнів.
Так, в нормі мазок на флору при вагітності характеризується наступним чином: реакція середовища кисла, в полі зору знаходиться велика кількість лактобактерій, спостерігається незначне зміст факультативної флори. Еритроцити і лейкоцити відсутні або поодинокі.
Поганий мазок при вагітності

При поганому мазку, при здавалося б нормально протікає вагітності на ранніх її термінах, лактобактерії практично відсутні, в аналізі виявляється велика кількість грампозитивних коків або грамнегативних паличок, анаеробних бактерій. При цьому, як правило, рН середовища піхви зміщується в лужний бік, з'являються лейкоцити, які свідчать про запальний процес в репродуктивній системі.
Будь-якого роду погані мазки при вагітності вимагають повторної здачі аналізу, щоб виключити можливість неправильного результату. Тільки після цього призначається необхідне лікування.