Підвищені лейкоцити в мазку при вагітності

Підвищені лейкоцити в мазку при вагітності
Як відомо, жінка в положенні проходить досить багато різних обстежень. Метою таких є попередження розвитку ускладнень вагітності, які можуть негативно позначитися на стані, як самої вагітної, так і її дитини.
Одним з перших досліджень у жінок під час виношування малюка, є мазок з піхви. Саме з його допомогою можна встановити ступінь чистоти репродуктивних органів і виключити інфекційні захворювання.
При проведенні даного дослідження, особливу увагу звертають на присутність в аналізах таких клітин, як лейкоцити. Велика їх концентрація говорить про розвиток запального процесу у внутрішніх статевих органах.

Яка норма лейкоцитів у мазку при вагітності?


Поодинокі подібні клітини можуть бути присутніми в мазку. Однак якщо жінці говорять, що у неї при вагітності підвищені лейкоцити в мазку, значить їх концентрація перевищує допустимі значення. Так, в нормі допускається присутність у полі зору мікроскопа не більше 10-20 одиниць таких клітин. У таких випадках для встановлення причини підвищення концентрації, призначають додаткові обстеження.
Із-за чого відбувається підвищення числа лейкоцитів у мазку?
Далеко не завжди збільшення кількості даних клітин повинно розцінюватися, як виникнення порушення при вагітності. Адже досить часто ці клітини спостерігаються ще до зачаття. Проте із-за того що симптоми відсутні, дівчина до лікаря не звертається. Тому цей факт встановлюється лише з настанням вагітності, коли мазок з піхви беруть у всіх жінок при постановці на облік.
Якщо ж говорити безпосередньо про те, чому в мазку при вагітності відзначаються підвищені лейкоцити,
Підвищені лейкоцити в мазку при вагітності
то найчастіше це відбувається при кандидозі, вагінозі, кольпіті.
Проте варто відзначити, що багато лейкоцитів у мазку при вагітності може спостерігатися і при статевих інфекціях, таких, як гонорея, сифіліс, генітальний герпес, уреаплазмоз та ін.
Таким чином, якщо при взяття жінки на облік по вагітності в мазку суцільно лейкоцити, призначають додаткове дослідження у вигляді полимеразноцепной реакції (ПЛР), яка і допомагає встановити причину цього явища. Адже збільшення концентрації даних клітин є лише симптомом порушення, правильно встановити яке, - і є завдання лікарів.