Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Мазок при вагітності

31-01-2016, 19:14
1405
0
Мазок при вагітності
Мазок на визначення флори при вагітності проводиться з метою діагностики порушень на ранньому етапі. В обов'язковому порядку вперше він здійснюється в момент постановки жінки на облік по вагітності в жіночій консультації.

На що беруть мазок при вагітності?


Дане питання особливо часто можна почути від тих жінок, які знаходяться в очікуванні появи на світ первістка.
Метою подібного роду дослідження є діагностика вагінальних інфекцій. Вся справа в тому, що при їх наявності в організмі майбутньої мами існує ризик розвитку мимовільного аборту. Крім того, при невжитті заходів у разі наявності патогенної мікрофлори у вагітної може розвинутися, так зване внутрішньоутробне інфікування немовляти, що в окремих випадках може закінчитись його загибеллю.
Зараження шкірних покривів малюка може статися і безпосередньо в процесі його народження. Саме тому в увазі описаних вище причин і призначається мазок на бактеріальний посів при вагітності.
Як проводиться дослідження?
Якщо говорити про те, скільки разів беруть мазок під час вагітності, то подібна процедура проводиться не менше 2 разів: перший - при постановці на облік, і другий - зазвичай на 30 тижні.
Забір матеріалу проводиться на гінекологічному кріслі. Після цього лаборант проводить посів забраних зразків на поживні середовища, через кілька днів проводять оцінку.
Як здійснюють оцінку отриманих результатів?
Розшифровка даних, отриманих після проведеного при вагітності мазка на флору, проводиться виключно лікарем. При цьому визначається ступінь чистоти піхви, яка оцінюється за ступенями:

 • При першого ступеня, у мазку патогенні мікроорганізми відсутні. Лаборант виявляє виключно палички, невеликим кількості клітини епітелію, поодинокі лейкоцити.

 • Друга ступінь характеризується наявністю поодиноких грамнегативних бактерій, які належать до умовно патогенних мікроорганізмів.
  Мазок при вагітності

 • При третього ступеня, хвороботворні бактерії знаходяться в більшій кількості, чим кисломолочні.

 • Четверта ступінь спостерігається, коли у флорі піхви присутні виключно патогенні бактерії разом з лейкоцитами.


 • По мірі зміни ступенів чистоти, змінюється і середовище піхви - від кислої до лужної.
  Таким чином, при наявності в мазку патогенних мікроорганізмів жінці призначають антибактеріальні засоби, які допомагають нормалізувати флору і запобігти розвитку захворювання.
  Читайте також
  Підвищені лейкоцити в мазку при вагітності
  Підвищені лейкоцити в мазку при вагітності
  Взяття мазка при вагітності має важливе значення, адже досить часто у жінки виявляють підвищену кількість лейкоцитів. Часто вагітна і не підозрює про
  Лейкоцити в мазку при вагітності
  Лейкоцити в мазку при вагітності
  Якщо під час гестації в мазку вагітної на флору виявлено лейкоцити, це означає, що необхідно терміново проходити лікування. Адже існує високий ризик
  Поганий мазок при вагітності
  Поганий мазок при вагітності
  При вагітності жінка не раз здає мазок з метою дослідження його на предмет оцінки стану мікрофлори піхви. Що означає поганий мазок при вагітності, що
  Бак. посів сечі при вагітності
  Бак. посів сечі при вагітності
  Бактеріологічний посів сечі в період вагітності має неабияке значення. Адже, якщо виявлять патогенну мікрофлору, необхідно буде терміново пролечивать
  Як здавати посів сечі при вагітності?
  Як здавати посів сечі при вагітності?
  Бактеріологічний посів сечі - важливе дослідження для вагітних на наявність патогенної флори в сечостатевій системі, що може стати загрозою для
  Свербіж у піхві під час вагітності
  Свербіж у піхві під час вагітності
  Настання вагітності - це час великих випробувань для жіночого організму. У цей період можуть з'явитися багато захворювань, як, наприклад, геморой