Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Аналіз ХГЛ при вагітності - розшифровка

31-01-2016, 19:15
2733
0
Аналіз ХГЛ при вагітності - розшифровка
Розшифровка результатів проведеного аналізу ХГЛ при вагітності повинна проводитися виключно фахівцями, які при оцінці показників звертають увагу не тільки на термін, на якому відбувалося дослідження, але також і на перебіг самого процесу виношування малюка. Однак варто сказати, що даного роду дослідження проводиться не тільки під час виношування малюка, але також і в інших ситуаціях. Давайте докладніше розглянемо його і загостримо увагу на розшифровці результатів аналізу крові на ХГЛ при вагітності.
Коли і для чого проводиться встановлення рівня хоріонічного гонадотропіну в крові жінки?
Визначення концентрації даного гормону проводиться безпосередньо в сироватці крові, що забирається з відня. Показаннями до цього є:

 • встановлення факту вагітності на дуже малому терміні;

 • встановлення самого терміну гестації;

 • діагностика такого порушення, як позаматкова вагітність;

 • виявлення загрози переривання почалася вагітності;

 • спостереження за окремими видами пухлин;

 • пренатальне виявлення генетичних захворювань.


 • Як проводиться оцінка показників аналізу на ХГЛ?
  Як вже було сказано вище, тільки лікарі здатні правильно зробити розшифровку аналізу крові. Як відомо, рівень цього гормону в крові безпосередньо залежить від того, на якому терміні проводиться забір матеріалу дослідження.
  При проведенні розшифровки результатів аналізу на ХГЛ, лікарі, як правило, використовують таблицю. Саме в ній безпосередньо і вказані всі допустимі концентрації хоріонічного гонадотропіну в відповідності з терміном.
  Аналіз ХГЛ при вагітності - розшифровка


  Про що може говорити підвищення концентрації ХГЛ під час виношування немовляти?
  Такого роду зміна концентрації хоріонічного гонадотропіну може свідчити про наявність у малюка генетичних порушень. Однак варто зазначити, що ніколи діагноз ставиться на підставі одного лише аналізу на ХГЛ.
  При підозрі на порушення генетичного апарату немовляти, проводять ультразвукове дослідження. Однак даний метод діагностики малоінформативний на початковому етапі вагітності. Тому найчастіше для остаточного діагнозу проводиться паркан амніотичної рідини або ділянки тканини зародка, що дозволяє точно підтвердити або спростувати наявні підозри.
  На що вказує зниження рівня ХГЛ під час вагітності?
  При проведенні аналізу розшифровки ХГЛ по таблиці норм, лікарі нерідко відзначають невідповідність даного показника в меншу сторону.
  Найбільш небезпечною з причин цього явища може бути загроза переривання вагітності. У таких випадках підвищення концентрації гормону, що зазвичай відбувається із збільшенням терміну гестації, не спостерігається.
  Подібного роду ситуація може говорити і про таке порушення, як завмерла вагітність, яке характеризується порушенням внутрішньоутробного розвитку плода.
  Також необхідно сказати, що спостереження рівня ХГЧ в динаміці має великий діагностичний сенс. Це дозволяє визначити таке порушення, як позаматкова вагітність, при якому збільшення концентрації хоріонічного гормону відбувається набагато повільніше, ніж зазвичай: підвищення ХГЛ за 2 доби відбувається менш ніж в 2 рази, що повинно спостерігатися в нормі.
  Таким чином, як видно зі статті, причин для зміни рівня ХГЛ в крові жінки в положенні може бути безліч. Саме тому лікарі настійно не рекомендують проводити розшифровку результатів аналізу крові на ХГЛ при вагітності майбутнім мамам самостійно, і тим більше робити якісь висновки. Навіть лікаря, перед тим як приступати до подальшим діагностичним заходам, нерідко призначають повторну здачу аналізу через деякий час, щоб переконатися в достовірності результатів дослідження.
  Читайте також
  Аналіз крові на вагітність на ранніх термінах
  Аналіз крові на вагітність на ранніх термінах
  Багато дівчата чули про те, що достовірно дізнатися про факт вагітності можна, здавши аналіз крові. Однак не всі знають, як він називається,
  Діагностика вагітності на ранніх термінах
  Діагностика вагітності на ранніх термінах
  Сучасні методи встановлення факту вагітності дозволяють максимальною вірогідністю визначити її на ранніх термінах. Далі обговоримо основні способи,
  Як роблять скринінг під час вагітності?
  Як роблять скринінг під час вагітності?
  Обов'язковими дослідженнями в період виношування є скринінги 1 і 2 триместрів. Що з себе представляють дані обстеження і як їх проводять, -
  Цукрова крива при вагітності
  Цукрова крива при вагітності
  Підвищене навантаження на організм вагітної нерідко стає пусковим механізмом для розвитку деяких порушень. Одним з таких може стати гестаційний
  Д-димер при вагітності - норма
  Д-димер при вагітності - норма
  Д-димер є ще одним речовиною, що грає важливу роль у діагностиці роботи системи згортання крові. Враховуючи сильну навантаження на кровоносну систему
  Низький ХГЛ при вагітності на ранніх термінах
  Низький ХГЛ при вагітності на ранніх термінах
  Відповідний нормам рівень ХГЛ свідчить про нормальному розвитку вагітності. Отже, низькі показники гормону насторожують жінок. Про що свідчать