Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Глюкозотолерантний тест при вагітності

31-01-2016, 19:15
1786
0
Глюкозотолерантний тест при вагітності
За час виношування малюка майбутньої матусі доводиться здавати купу аналізів. Одні їй дуже знайомі, а при одержанні направлення на інші виникає безліч питань. Останнім часом практично у всіх поліклініках при вагітності жінкам рекомендують здавати глюкозотолерантний тест, або як вказують в напрямку, - ГТТ.
Навіщо здати глюкозотолерантний тест?
ГТТ, або «Цукрова навантаження» дозволяє визначити лікарям, наскільки добре засвоюється глюкоза в організмі майбутньої породіллі, і немає патології в цьому процесі. Справа в тому, що організм жінки по мірі розвитку вагітності повинен виробляти більшу кількість інсуліну, для того щоб успішно здійснювати регулювання рівня цукру в крові. Приблизно у 14% випадків цього не відбувається і рівень глюкози підвищується, що не тільки негативно позначається на розвитку плода, але й на здоров'ї самої вагітної. Такий стан називається «гестаційним діабетом» і якщо вчасно не вжити відповідних заходів, то він може перерости у діабет другого типу.
Кому потрібно здавати ГТТ?
В даний час медиками визначена група ризику тих жінок, коли глюкозотолерантний тест при вагітності обов'язковий, а потрапили ви в це число, можна зрозуміти по приведеному нижче переліку.
Аналіз ГТТ призначається в обов'язковому порядку, якщо:

 • хтось з близьких родичів майбутньої породіллі страждає на цукровий діабет;

 • є підозра на виношування великого плоду або попередня вагітність закінчилася пологами дитину вагою понад 45 кг;

 • в аналізі сечі або крові був виявлений цукор;

 • у попередній вагітності розвивався «гестаційний діабет»;

 • є надлишкова вага, коли показник індексу маси тіла перевищує 30.


 • Як підготуватися до аналізу?
  Якщо так сталося, що вам видали направлення на глюкозотолерантний тест під час вагітності, то раніше часу панікувати не варто. Лікарями давно доведено, що це один з найбільш «примхливих» аналізів, де навіть невеликі заворушення напередодні можуть показати «хибнопозитивний результат. Крім цього, при підготовці до глюкозотолерантному тесту при вагітності вводяться жорсткі обмеження в їжі: їжу не можна приймати за 8-12 годин до початку аналізу. З напоїв можна пити тільки негазовану воду, але не пізніше, ніж за 2 години до здачі крові на неї теж накладається заборона.

  Як здавати глюкозотолерантний тест при вагітності?


  ГТТ являє собою забір венозної крові зранку натще. Проводиться пероральний глюкозотолерантний тест при вагітності наступними етапами:

 • Взяття венозної крові і вимір рівня глюкози в крові. Якщо при цьому лаборант виявить високий вміст глюкози: 51 ммоль/л і вище, то майбутній породіллі ставиться діагноз «гестаційний діабет» і тест на цьому закінчується. Якщо цього не сталося, то переходять до другого етапу.

 • Вживання вагітною розчину глюкози. Протягом п'яти хвилин з моменту забору крові майбутній матусі необхідно випити розчин глюкози, який їй запропонують в лабораторії. Не варто лякатися, якщо його смак вам здасться занадто нудотним і неприємним. Щоб уникнути блювотного рефлексу варто запастися лимоном для того, щоб видавити в розчин сік цього фрукта. Адже, як показує практика, в такому вигляді пити його стає значно простіше.

 • Забір венозної крові через 1 і 2 години після вживання розчину. Для того щоб правильно оцінити рівень глюкози в крові її забір проводиться через 1 годину після вживання розчину і через 2 години. Якщо у майбутньої матусі немає «гестаційного діабету», то показники будуть знижуватися.


 • Норма показників при глюкозотолерантном тесті під час вагітності наступна:

 • менше 51 ммоль/л при заборі крові натщесерце;

 • Глюкозотолерантний тест при вагітності
  менше 10 ммоль/л через 1 годину після вживання розчину глюкози;

 • менше 85 ммоль/л через 2 години.


 • І наостанок хочеться звернути увагу на те, що деякі майбутні матусі відмовляються від цього тесту, вважаючи його зайвим. Проте варто зауважити, що гестаційний діабет - дуже непроста захворювання, яке може аж до пологів нічим істотним себе не видавати. Не варто ним нехтувати, адже якщо у вас його виявлять, то буде призначено спеціальне лікування та постійний контроль з боку лікаря, а це дуже важливо, оскільки дозволить вам виносити свою дитину до належного терміну.
  Читайте також
  Норма цукру в крові у дітей
  Норма цукру в крові у дітей
  Багато захворювання, які можуть проявлятись в дорослому віці, все частіше «молодшають», зустрічаючись у дітей. Цукровий діабет також ставитися до
  Аналіз крові на цукор у дітей – норма
  Аналіз крові на цукор у дітей – норма
  Всупереч поширеній думку, що цукровий діабет хворіють люди похилого віку, хвороба виникає навіть у самих маленьких дітей. Низькі показники цукру в
  Як роблять скринінг під час вагітності?
  Як роблять скринінг під час вагітності?
  Обов'язковими дослідженнями в період виношування є скринінги 1 і 2 триместрів. Що з себе представляють дані обстеження і як їх проводять, -
  Цукрова крива при вагітності
  Цукрова крива при вагітності
  Підвищене навантаження на організм вагітної нерідко стає пусковим механізмом для розвитку деяких порушень. Одним з таких може стати гестаційний
  Цукровий діабет при вагітності
  Цукровий діабет при вагітності
  Симптоми і протікання захворювання При цій хворобі в організмі спостерігається нестача інсуліну, при цьому в крові підвищується вміст глюкози
  Цукор в крові у вагітних
  Цукор в крові у вагітних
  Наявність цукру в крові (а саме глюкози) в кількості 6 ммоль на літр крові є фізіологічною нормою. Оскільки кількість крові ...