Як роблять скринінг під час вагітності?

Як роблять скринінг під час вагітності?
Питання щодо того, як роблять скринінг при вагітності, цікавить практично кожну жінку в положенні, що вперше почула про такому дослідженні. Для початку необхідно відзначити, що протягом всього періоду виношування малюка майбутня мама проходить обстеження двічі. Таке дослідження, як перший скринінг, при вагітності роблять приблизно в кінці 1 триместру (10-13 тижнів). Повторне обстеження припадає приблизно на середину терміну вагітності. Давайте розглянемо кожну з них окремо, і розповімо про особливості їх проведення.
Як робиться перший скринінг під час вагітності і що він у себе включає?
Перш ніж розповісти про те, як роблять скринінг вагітним, необхідно зазначити, що перше таке дослідження включає в себе біохімічний аналіз крові та УЗД.
Метою лабораторного дослідження є виявлення на ранній стадії генетичних порушень, серед яких синдром Эдварса і синдром Дауна. Для виключення подібних аномалій перевіряють концентрацію таких біологічних речовин, як вільна субодиниця ХГЛ і РАРР-А (пов'язаний з вагітністю протеїн А). Якщо ж говорити про те, як проводять даний етап скринінгу при вагітності, то для вагітної він нічим не відрізняється від звичайного аналізу - здачі крові з вени.
УЗД при першому скринінг під час вагітності проводиться з метою:

 • визначення товщини комірцевого простору – кількість підшкірної рідини, що скупчується на поверхні шиї малюка;

 • визначення більш точного терміну гестації;

 • встановлення кількості плодів у матці.


 • Як роблять другий скринінг під час вагітності?


  Повторне дослідження проводиться вже на 16-18 тижні. Воно носить назву потрійного тесту та включає в себе:

 • встановлення загального рівня ХГЛ або вільної субодиниці ХГЛ у крові;
  Як роблять скринінг під час вагітності?

 • визначення рівня альфа-фетопротеїну (АФП);

 • встановлення концентрації вільного естріолу (ЕЗ).


 • Таке дослідження, як УЗД-скринінг при вагітності, вдруге робиться вже на 20 тижні. На даному терміні лікар-діагност може з високим ступенем точності визначити різного роду аномалії, вади розвитку.
  Таким чином, необхідно сказати, що обидва скринінгу повинні обов'язково проводитись під час вагітності. Це дозволяє виявити можливі порушення і аномалії розвитку плоду на ранніх етапах формування маленького організму.