Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Еритроцити в сечі при вагітності

31-01-2016, 19:16
1922
0
Еритроцити в сечі при вагітності
Серед численних аналізів, які проводяться при вагітності, важливу роль відіграє аналіз сечі. Саме дане дослідження допомагає встановити мають місце відхилення в роботі сечостатевої системи. Як правило, поява еритроцитів в сечі при нормально протікає вагітності, що говорить про наявність порушення. Давайте докладніше розповімо про те, в яких ситуаціях можуть бути підвищені еритроцити в сечі при, здавалося б, нормальної вагітності.
Із-за чого в сечі під час виношування немовляти з'являються еритроцити?
Подібного роду явище в медицині отримало назву гематурія. У нормі еритроцити в сечі при вагітності відсутні, але можливо наявність одиничних даних кров'яних тілець (до 4 одиниць).
Перш ніж назвати причини появи еритроцитів у сечі при протікає без порушень вагітності, необхідно сказати, що прийнято виділяти 2 форми даного порушення: істинна і неправдива (несправжня) гематурія.
У першому випадку лаборант, який проводить огляд проби сечі, може виявити, що еритроцити, наявні у зразку, були піддані так званої «обробці», тобто потрапили в сечовипускальний канал, пройшовши через канальці нирок. У тому випадку, коли в аналізі сечі, зданому при вагітності, присутні цілісні еритроцити, говорять про недостеменної гематурії, тобто кров змішалася з виділеної сечею в процесі руху по сечівнику. Саме така форма гематурії поширена при виношуванні дитини.
Причинами розвитку недостеменної гематурії, зазвичай є:

 • маткова кровотеча;

 • кольпіт;

 • ерозія маткової шийки;

 • сечокам'яна хвороба.


 • Зазначені вище порушення пояснюють той факт, чому в сечі у вагітних виявляється багато еритроцитів.
  Так, при матковій кровотечі еритроцити в сечі виявлятися в незначній кількості (1-15 одиниць). При цьому зовсім необов'язково фарбування сечі в червоний колір.
  При наявності ерозії шийки також можуть з'являтися еритроцити в сечі під час виношування малюка. Вся справа в тому, що шийка матки, із збільшенням терміну розм'якшується, що призводить до розширення кровоносних судин розташованих в ній, і які пропускають різні формені елементи крові.
  При сечокам'яній хворобі відбувається травмування стінок сечівника піском або конкрементами, що і призводить до появи крові і, відповідно, еритроцитів у сечі.
  Як проводять діагностику причини появи в сечі еритроцитів?
  Підвищений вміст еритроцитів у сечі, що спостерігається при вагітності, вимагає проведення таких діагностичних заходів, як:

 • огляд маткової шийки в дзеркалах;

 • дослідження мазка, взятого з піхви;

 • бакпосів з шийки матки і цервікального каналу на визначення статевих інфекцій;

 • УЗД нирок.


 • Що необхідно враховувати при збір біоматеріалу (сечі) на аналіз?
  Розібравшись з тим, що означають еритроцити в сечі у вагітних, необхідно сказати, що похибка в результатах аналізу може бути результатом неправильного проведення процедури забору матеріалу (сечі) для дослідження.
  Еритроцити в сечі при вагітності
  Завжди сечу для аналізу необхідно збирати з ранку. При цьому перед цією процедурою обов'язковою умовою є проведення туалету зовнішніх статевих органів. Для того, щоб мікрофлора з піхви не потрапила у збирається біоматеріал, перед процедурою необхідно ввести тампон у піхву. Збирати необхідно середню порцію сечі.
  Таким чином, таке явище, коли в сечі при вагітності виявляється багато еритроцитів, вимагає додаткового ретельного обстеження. При цьому спочатку жінці пропонують здати аналіз повторно, і якщо результат не змінився, приступають до діагностичних заходів.
  Читайте також
  Аналіз сечі - норма у дітей
  Аналіз сечі - норма у дітей
  Діткам доводиться часто здавати різні аналізи. Найпоширеніші з них - це загальні аналізи крові, сечі, калу. Сьогодні ми розповімо про показники норми
  У дитини підвищені еритроцити
  У дитини підвищені еритроцити
  Існує безліч причин, чому бувають підвищені еритроцити в крові та сечі у дітей. Розглянемо докладніше, які норми вмісту червоних кров'яних тілець в
  Бак. посів сечі при вагітності
  Бак. посів сечі при вагітності
  Бактеріологічний посів сечі в період вагітності має неабияке значення. Адже, якщо виявлять патогенну мікрофлору, необхідно буде терміново пролечивать
  Як здавати посів сечі при вагітності?
  Як здавати посів сечі при вагітності?
  Бактеріологічний посів сечі - важливе дослідження для вагітних на наявність патогенної флори в сечостатевій системі, що може стати загрозою для
  Цукор в сечі у дитини
  Цукор в сечі у дитини
  Аналіз сечі дитини може розповісти як про стан організму в цілому, так і про наявність різних захворювань. Один з показників, на який звертають увагу
  Еритроцити в сечі у дитини
  Еритроцити в сечі у дитини
  Один з показників аналізу сечі у дитини - вміст у ній еритроцитів. У нормі, їх взагалі не повинно бути або бути максимум 2 одиниці. Якщо ж рівень